Polska stała się liderem reindustrializacji Europy

- Reindustrializacja nie jest powrotem do procesu, jakim była kiedyś. Jej założeniem jest budowa przemysłu nowego typu, gdzie największy nacisk stawia się na innowacje i nowe technologie – mówił Krzysztof Krystowski wiceprezes Leonardo Helicopters, podczas debaty na odbywającym się w Rzeszowie Kongresie 590.

Publikacja: 16.11.2017 20:00

Podczas panelu „Reindustrializacja Europy zaczyna się w Polsce?” debatowano, m.in. jakie są perspekt

Podczas panelu „Reindustrializacja Europy zaczyna się w Polsce?” debatowano, m.in. jakie są perspektywy polskiego przemysłu, zwłaszcza wobec szeroko wprowadzanych na Zachodzie zasad Industry 4.0.

Foto: Rzeczpospolita/Agata Blok

Polska na tle Europy wyróżnia się szybko rosnącym udziałem przemysłu w PKB. Od początku 2017 roku z ok. 350 tys. nowych miejsc pracy, jakie powstały w całym unijnym sektorze przemysłowym, w Polsce utworzono 220 tys. Reindustrializacja ma stanowić jeden z pięciu obszarów w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, której założeniem jest budowanie przewag konkurencyjnych polskiej gospodarki, w tym zwiększania udziału produkcji w branżach wysokich technologii. – Rozwijanie innowacji sprawi, że polski przemysł stanie się bardziej efektywny, konkurencyjny, a także pożyteczny społecznie – podkreślał Krystowski.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Dane gospodarcze
Tąpnięcie we Francji. Nowe dane o PMI ze strefy euro
Dane gospodarcze
Najnowsze dane GUS o produkcji przemysłowej lekko słabsze od oczekiwań
Dane gospodarcze
PKB Japonii wyższy od prognoz
Dane gospodarcze
Inflacja zaskoczyła. GUS podał wstępne dane za styczeń. Nie tak miało być
Dane gospodarcze
Wielka Brytania zaskoczyła wzrostem PKB