Aktualizacja: 27.02.2015 11:24 Publikacja: 27.02.2015 11:24
Foto: materiały prasowe
Jak podkreśla Dariusz Stolarczyk, wiceprezes Ruchu, w ostatnich latach internet zmienił zachowania konsumentów, którzy chcą kupować szybko, tanio i wygodnie.
– Wymaga to od firm działających na rynku e-commerce wprowadzania kolejnych udogodnień, które usprawnią i przyspieszą procedury zakupowo-logistyczne. Ruch z blisko stuletnim doświadczeniem w handlu i logistyce cieszy się wysokim poziomem zaufania, co wpływa bezpośrednio na zainteresowanie naszą usługą. Oprócz gęstej sieci punktów naszą przewagą jest również nowoczesna i sprawna logistyka, dzięki której od lat codziennie rano do kiosków trafiają poranne gazety – tłumaczy Stolarczyk.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
W spółce Ruch z Grupy Orlen wdrażane są działania naprawcze, które mają poprawić jej wyniki finansowe. W ramach segmentu sprzedaży detalicznej likwidowane są kioski, których obecnie jest 128. Niektórzy ich ajenci decydują się na prowadzenie działalności we własnym zakresie - poinformował koncern w komunikacie.
Koncern podaje, że tylko w przypadku transakcji dotyczących przejęcia Ruchu i Polska Press wyniosły one dotychczas 275 mln zł. To prawdopodobnie nie koniec strat, bo w grupie cały czas trwają analizy i na szeroką skalę są prowadzone kontrole.
Rosjanie ostrzyli sobie zęby na Rafinerię Gdańską już od wielu lat. W czasach rządów PiS i przy pomocy koncernu z Arabii Saudyjskiej ten cel został zrealizowany – mówi Paweł Olechnowicz, wieloletni prezes Grupy Lotos.
Władze spółki Ruch SA podjęły decyzję o wycofaniu się z dystrybucji prasy. Zarząd uzasadnia, że zadecydowały o tym względy ekonomiczne. Tylko do końca kwietnia kupimy gazety w kioskach najstarszego polskiego dystrybutora prasy - informuje portal Wirtualnemedia.pl. Orlen zaprzecza.
Handlowa spółka w minionym roku obrotowym zwiększyła przychody i zyski, ale za znaczną część wyników odpowiadały zdarzenia jednorazowe. Na 2023 r. zarząd patrzy z optymizmem.
Prezes Orlenu podjął decyzję, żeby nie sprzedawać w sieci tygodnika „Nie”. I się rozpętało piekło. Że narusza tym wolność słowa zagwarantowaną w konstytucji.
Tygodnik "NIE" ma problemy przez kontrowersyjną okładkę ostatniego numeru.
Chcemy, by kiosk Ruchu był miejscem, gdzie można załatwić większość swoich usługowych potrzeb. Staliśmy się bardzo nowoczesną, dobrze zarządzaną firmą - mówi Dariusz Stolarczyk, wiceprezes Ruchu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas