Aktualizacja: 12.09.2024 09:02 Publikacja: 12.09.2024 04:30
Planowana fabryka półprzewodników Intela na Dolnym Śląsku
Foto: Intel
Intel przeprowadzi największą inwestycję typu greenfield w historii Polski – zapowiadał w czerwcu ubiegłego roku ówczesny premier Mateusz Morawiecki. Wtedy ogłoszono także, że jej wartość ma wynieść 4,6 mld dol. (prawie 20 mld zł) i że bezpośrednio w zakładzie integracji i testowania półprzewodników Intela pracę znajdzie ok. 2 tys. osób. Amerykański gigant decyzję o lokalizacji fabryki podjął m.in. na podstawie rządowych zapewnień o pomocy publicznej przy tej inwestycji. Nie tylko w tej gałęzi przemysłu w podobny sposób państwa działają na całym świecie.
Po trzech latach od ogłoszenia pięcioletniego planu prezesa Pata Gelsingera, który miał uczynić Intela hegemonem na rynku chipów, amerykański koncern znalazł się w kryzysie. Teraz rozważa drastyczne zmiany.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
120 kilometrów na prądzie? To możliwe i to, mimo że Skoda Kodiaq samochodem elektrycznym, czyli EV nie jest. To hybryda, czyli HEV, ale plug-in, czyli PHEV. Jak się w tym wszystkim połapać? Czym PHEV różni się od HEV i jakie daje to korzyści, na co dzień?
Zwolniony pracownik Disneya miał włamać się do serwerów firmy, aby zmienić jej restauracyjne menu, w tym fałszować informacje o alergenach i umieszczać w nim wulgarne przekleństwa.
Rosyjski bankier, którego majątek Forbes ocenił na 1,3 mld dol., wyprzedał ostatnie rosyjskie aktywa. To kolejny taki przypadek wśród rosyjskich bogaczy. Roman Awdiejew tym się od nich różni, że ma na utrzymaniu bardzo liczną rodzinę - 23 dzieci, w tym 17 adoptowanych.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
VFS Global, dostawca usług outsourcingowych i technologicznych dla rządów i misji dyplomatycznych, rozszerza możliwości przetwarzania wiz dla osób podróżujących do Australii i Indonezji, w tym dla polskich turystów.
Komisja Europejska sprawdza czy Temu, popularna platforma e-commerce z Chin, naruszyła dyrektywę o usługach cyfrowych. Chodzi o potencjalną sprzedaż nielegalnych produktów czy wprowadzające w błąd rekomendacje zakupów.
Jak Unia może wspomóc NATO i jak Polska może na tym skorzystać? – zastanawiają się eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich.
Aby ożywić rynek pracy, politycy powinni zająć się wdrożeniem już istniejącego prawa i powstrzymać się od pochopnych zmian.
Elektroniczne doręczenia zostaną uruchomione zgodnie z planem na początku przyszłego roku. Jednak aż do 31 grudnia 2025 r. potrwa okres przejściowy, w którym podmioty publiczne będą mogły dostosowywać się do nowych zasad.
W związku z pojawiającymi się doniesieniami dotyczącymi zawieszenia programu Laptop dla Nauczyciela informujemy, że są one nieprawdziwe - głosi komunikat Ministerstwa Cyfryzacji.
Do 2035 r. całość zadań publicznych ma być realizowana elektronicznie – ogłosił wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
100 mld zł przez 5 lat, a od od 2035 roku 5 proc. PKB kosztować ma cyfrowe państwo - zaproponował dziś wicepremier Krzysztof Gawkowski. Ruszają konsultacje projektu strategii cyfryzacji dla Polski.
Piotr Serafin jako komisarz UE ds. budżetu będzie musiał kluczyć między oczekiwaniami Polski a tymi wyrażonymi przez szefową KE i najbogatsze państwa UE. Jego odpowiedzi przesłane eurodeputowanym pokazują, że to karkołomne zadanie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas