Niemcy zbudują fabrykę czołgów na Ukrainie? Negocjacje trwają

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall prowadzi negocjacje w sprawie budowy fabryki czołgów na Ukrainie, poinformował dziennik „Rheinische Post”, powołując się na wywiad z prezesem koncernu Arminem Pappergerem.

Publikacja: 04.03.2023 17:20

Czołgi Leopard 2

Czołgi Leopard 2

Foto: Bundeswehr-Fotos, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Rheinmetall produkuje amunicję, inny sprzęt wojskowy, a także czołgi Leopard, które Niemcy zdecydowały się wysłać na Ukrainę. Koncern produkuje czołgi wspólnie z Krauss-Maffei Wegmann. „Fabryka Rheinmetall może zostać wybudowana na Ukrainie za około 200 milionów euro co pozwoli wyprodukować do 400 Panter rocznie” — powiedział Papperger. Pantery to najnowsze modele czołgów bojowych niemieckiej firmy.

„Rozmowy z ukraińskim rządem są obiecujące i mam nadzieję, że decyzja zostanie podjęta w ciągu najbliższych dwóch miesięcy” – powiedział Armin Papperger. Podczas gdy zachodni alianci wysłali wystarczającą ilość broni, aby Ukraina mogła się bronić, Ukraińcy obecnie nie mają wystarczającej ilości sprzętu, aby w pełni odzyskać swoje terytorium, powiedział Papperger. Jego zdaniem Ukraina potrzebuje od 600 do 800 czołgów, a budowa nowych pojazdów bojowych musi rozpocząć się szybko, aby osiągnąć tę liczbę.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Biznes
Polska Moc Biznesu: w centrum uwagi tematy społeczne i bezpieczeństwo
Biznes
Zyski z nielegalnego hazardu w Polsce zasilają francuski budżet? Branża alarmuje
Materiał Promocyjny
Kongres Polska Moc Biznesu 2024: kreowanie przyszłości społeczno-gospodarczej
Biznes
Domy po 1 euro na Sardynii. Wioska celuje w zawiedzionych wynikami wyborów w USA
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Biznes
Litwa inwestuje w zbrojeniówkę. Będzie więcej pocisków dla artylerii