Aktualizacja: 19.09.2018 13:06 Publikacja: 19.09.2018 13:06
Foto: materiały prasowe
Celem wydarzenia jest m.in. zaprezentowanie najlepszych polskich startupów, działających w obszarze FinTech & RegTech przed przedstawicielami zagranicznych funduszy inwestycyjnych, prywatnymi inwestorami i aniołami biznesu. To także okazja do dyskusji na temat przyszłości rozwoju takich sektorów biznesu jak finanse i nowe technologie.
Zdaniem Artura Sosny, prezesa Luksembursko-Polskiej Izby Handlowej (Luxembourg-Poland Chamber of Commerce) polskie startupy, którym udało się zaistnieć za granicą, bardzo często doceniane są za ich innowacyjność, ambicję, ale także pracowitość ich właścicieli. Najlepszym przykładem są chociażby takie spółki jak Booksy czy Growbots, które osiągnęły ogromny, międzynarodowy sukces. - Chcemy, aby o polskich firmach mówiło się coraz więcej, stąd pomysł na zorganizowane tej konferencji i konkursu. Udział w nim jest ogromną szansą dla polskich startupów. Najlepsze dziesięć zgłoszonych do nas projektów będzie mogło zaprezentować się przed gronem wybitnych ekspertów z Polski i Luksemburga, a także nawiązać cenne kontakty biznesowe, które być może zaowocują także pozyskaniem ciekawego inwestora czy partnera – mówi Artur Sosna.
Operatorzy telefonii mobilnej znowu walczą o użytkowników smartfonów. W pierwszym kwartale 2025 r. skoczyła licz...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Odbierając myśliwce F-35 numer 51 i 52 Norwegowie zakończyli planowane zakupy. Mimo wrogiej Europie retoryki Don...
Ekipa amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa jest jak kościół. Tam jest wiara, że nasza koncepcja jest najsłus...
Takiej przepaści w dochodach nie ma nigdzie w Europie. Majątek 146 rosyjskich miliarderów jest większy niż oszcz...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Donald Trump ogłasza nowe cła na import z UE i Azji, co może pogłębić globalną wojnę handlową. Polska branża e-c...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas