Aktualizacja: 07.10.2015 16:53 Publikacja: 07.10.2015 16:53
Foto: 123RF
W środę InBev podwyższył swoją ofertę przejęcia SAB do 42,15 funtów na akcję, poprzednio było to 38 i 40 funtów. Obecnie za walor SABMillera inwestorzy płacą 36,60 funtów. Według przewodniczącego rady nadzorczej Jana du Plessisa SABMiller to "diament w koronie" branży browarniczej, a oferta AB InBev jest niezadowalająca wielu akcjonariuszy.
Nie wszyscy akcjonariusze zgadzają się z du Plessisem. Amerykańska firma Altria Group, do której należy 25 proc. udziałów w browarze, według informacji WSJ skłonna jest poprzeć ofertę AB InBev.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Za kilka dni okaże się, jaki kształt będzie mieć umowa o fuzji pomiędzy Anheuser-Bush InBev i SABMillerem. Ale prezes giganta z RPA udowodnił, że potrafi twardo negocjować. Skutkiem jest transakcja warta prawie 69 mld funtów.
Decydując się na sprzedaż akcji, SABMiller Kulczyk Investments zainkasuje 12,4 mld złotych.
W wyniku przejęcia SABMillera przez konkurencyjny koncern piwowarski AB In Bev dojdzie do gwałtownego zderzenia odmiennych kultur korporacyjnych, wieszczą eksperci.
Koncern piwowarski Anheuser-Busch InBev ogłosił, że osiągnął porozumienie w sprawie głównych warunków przejęcia innego wielkiego gracza z branży - spółki SABMiller.
Największy koncern browarniczy świata, belgijski Anheuser-Busch InBev chce kupić swojego największego konkurenta: SABMiller, numer dwa na światowej liście producentów piwa.
W trzecim kwartale roku finansowego 2014/2015 producent Tyskiego zwiększył sprzedaż o 2 proc. Jego przychody zmalały jednak o 4 proc.
Powstanie nowa grupa zajmująca się rozlewem napojów bezalkoholowych. Coca-Cola Beverages Africa ma generować niemal 3 mld dolarów przychodu rocznie.
Holenderski koncern Heineken odrzucił ofertę przejęcia przez SABMiller. Większość akcjonariuszy holenderskiego browary uznała ją za nieatrakcyjną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas