Aktualizacja: 05.02.2025 11:14 Publikacja: 19.01.2022 17:21
Foto: Adobe Stock
Unia Europejska chce bezpośrednio nadzorować rozliczanie narzędzi pochodnych denominowanych w euro i budować autonomię własnego rynku kapitałowego, bo z chwilą wyjścia z Unii Wielka Brytania nie musi stosować się do unijnych przepisów.
Komisarz Mairead McGuinness stwierdziła już w listopadzie, że pozwolenie znane jako równoważność zostanie przedłużone na nieokreślony okres od czerwca 2022, gdy wygasa, aby dać więcej czasu na przeniesienie tych rozliczeń z Londynu na kontynent. - Prowadzimy teraz konsultacje z krajami członkowskimi nt. projektu decyzji o równoważności, która przybierze formę aktu wykonawczego. Rozważamy zaproponowanie przedłużenia decyzji o równoważności o trzy lata-cytuje Reuter wypowiedź przedstawiciela prasowego pani komisarz.
W ostatnich miesiącach minionego roku zysk banku może nie zachwycał, ze względu na wysokie rezerwy frankowe. Ale w całym 2024 r. padło rekordowe 5,2 mld zł.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Już nie tylko działanie na szkodę Alior Banku, ale też nieprawidłowości związane z próbą wejścia na stałe do władz PZU, znalazły się wśród zarzutów i doniesień kierowanych przeciwko Wojciechowi Olejniczakowi. Ubezpieczyciel zawiadamia prokuraturę.
Drugi co do wielkości bank niemiecki poinformował o zwiększeniu w 2024 r. zysku netto o 20 proc. do 2,68 mld euro (analitycy liczyli na 2,47 mld) i obrotów o 6 proc. do 11,1 mld, mimo trudnej sytuacji gospodarczej.
Amerykański Goldman Sachs, jeden z największych banków w USA, pożegnał się z rynkiem rosyjskim, na którym działał przez ponad 16 lat. Zarabianie i wspieranie wojny Putina kończą też niderlandzki ING, amerykański Citibank, włoski Unicredit i austriacki Raiffeisen.
Ferie zimowe to dla wielu z nas okazja do bliższych lub dalszych wyjazdów. Wczoraj na stoki narciarskie ruszyli mieszkańcy podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zimowy odpoczynek czeka od 3 lutego turystów z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Klienci VeloBanku będący w podróży, docenią liczne udogodnienia dostępne w aplikacji mobilnej. Niezastąpiony w zagranicznych kurortach narciarskich może okazać się VeloKantor, dzięki któremu w aplikacji wymienimy złotówki na jedną z wielu popularnych walut. Do tego ubezpieczenie turystyczne czy możliwość zapłaty za przejazd autostradami. Na klientów czeka też program VeloKorzyści. Można zyskać rabaty do sklepów stacjonarnych i internetowych, a nawet zadbać o swoje zdrowie.
Jest wtorek, 4 lutego, a w dzisiejszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się decyzji Donalda Trumpa o zawieszeniu wojny celnej z Kanadą i Meksykiem, analizujemy odbudowę europejskiego przemysłu, a także sprawdzamy, jakie konsekwencje może mieć współpraca Raiffeisen Banku z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Na koniec przyglądamy się planom Wielkiej Brytanii, której premier dąży do resetu stosunków z Unią Europejską.
Na rynku brytyjskim szkło polskiego pochodzenia cieszy się dużą popularnością, głównie dzięki dwóm firmom, które przez lata znacząco urosły i odniosły tam sukces.
Londyńskie City straciło z powodu brexitu 40 tys. miejsc pracy w sektorze finansów — poinformował Reutera Michael Mainelli, Lord Mayor of City of London, czyli burmistrz finansowej dzielnicy Londynu.
Laburzyści chcą lepszej współpracy z UE. Bruksela gotowa jest do rozmów pod warunkiem, że Wielka Brytania otworzy się na młodych mieszkańców Unii.
Wielka Brytania znów odroczyła o 6 miesięcy wprowadzenie fizycznych kontroli warzyw i owoców importowanych z krajów Unii, aby nowy rząd mógł poznać opinie importerów. Nowe kontrole kosztowałyby 200 mln funtów rocznie. Obowiązują już na całą żywność i cięte kwiaty.
Po tygodniach politycznych negocjacji Emmanuel Macron wyznaczył nowego premiera.
Europa dokonuje znów historycznych wyborów, które mogą znacząco wpłynąć na jej przyszły kształt. A historia lubi się powtarzać, choć na szczęście nie zawsze musi.
Środa była ostatnim dniem kampanii wyborczej w Wielkiej Brytanii. Z sondaży wynika, że po 14 latach konserwatyści oddadzą władzę labourzystom, a premierem będzie przywódca Partii Pracy, Keir Starmer.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas