Czy usuwanie migdałków i płukanie zatok jest bezpieczne?

Czy wycinać dziecku migdałki? Czy warto decydować się na operacje zatok? Czy od sprayu do nosa można się uzależnić? Na te i wiele innych pytań odpowiada w kolejnym odcinku programu „Doktor Internet i Pani Rozum” prof. Piotr Skarżyński z Instytutu Narządów Zmysłów w Kajetanach.

Publikacja: 20.02.2020 11:14

Czy usuwanie migdałków i płukanie zatok jest bezpieczne?

Foto: podcasty.rp.pl

Kwestia wycięcia migdałków u dziecka to dla wielu rodziców ogromny dylemat, szczególnie że internet przekonuje, że wycięcie migdałków równa się „wycięciu odporności”. Prof. Skarżyński uspokaja, że nigdy nie wycina się całych migdałków, ale tylko je podcina, a taki zabieg jest często koniecznością w przypadku dzieci z przerośniętymi migdałkami. Najmłodsi pacjenci przestają tak często zapadać na infekcję, poprawia się też ich słuch.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Nauka
Wilki same się udomowiły? Ciekawy wynik matematycznej symulacji
Nauka
Zaskakujące odkrycie dotyczące jądra Ziemi. Co dzieje się w środku planety?
Nauka
"Ogromne konsekwencje" decyzji Donalda Trumpa. Wstrzymane badania nad HIV i malarią
Nauka
Naukowcy: Olbrzymi podwodny wulkan może wybuchnąć przed końcem 2025 roku
Nauka
Nowy gatunek ptasznika australijskiego. Naukowcy radzą: nie dotykać
Materiał Promocyjny
Raportowanie zrównoważonego rozwoju - CSRD/ESRS w praktyce