Aktualizacja: 12.07.2019 18:34 Publikacja: 12.07.2019 14:31
Foto: American Museum of Natural History 2019
Morze istniejące na obszarach dzisiejszej Sahary miało ok. 50 metrów głębokości i zajmowało powierzchnię ok. 3 tys. km2. Morze znajdowało się na terenie, na którym dziś znajduje się największa na świecie pustynia.
Osad morski, który pozostał na tych terenach, zawiera skamieliny, które pozwoliły naukowcom stworzyć obraz organizmów żywych, zamieszkujących ten region od 100 do 50 milionów lat temu.
Polscy naukowcy zbierają pieniądze na misję archeologiczną, w trakcie której zostanie zbadany królewski grobowiec w Egipcie. Potrzeba 250 tys. zł.
Południowo-wschodni meksykański stan Campeche stał się przedmiotem zainteresowania naukowców, odkąd okazało się, że w leśnych gęstwinach znajdują się ruiny dawnego miasta Majów. Prawdopodobnie założono je przed 150 r. n.e.
17 października w paryskim Luwrze odbędzie się pokaz strojów zrekonstruowanych przez badaczy i projektantów z Polski na podstawie malowideł z Faras.
Monety i inne zabytki odkryli archeolodzy w podziemnym tunelu w Gucin Gaju w Warszawie, który znajduje się na terenie dawnego założenia pałacowego króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. To tam, według legendy, mieli spotykać się masoni.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Prawie dwa tysiące lat po erupcji Wezuwiusza archeolodzy wciąż odkrywają tajemnice Pompei. Najnowsze znalezisko opisane zostało w "E-Journal of the Archaeological Park of Pompeii".
Dania uzgodniła sposób wdrożenia podatku od emisji rolniczych. Stała się w ten sposób pierwszym krajem nie tylko w Europie, ale i na świecie, który zatwierdził wprowadzenie tego rodzaju opłat.
Polscy naukowcy zbierają pieniądze na misję archeologiczną, w trakcie której zostanie zbadany królewski grobowiec w Egipcie. Potrzeba 250 tys. zł.
Na wyspie Rugia znaleziono kilkadziesiąt martwych fok szarych. W związku ze sprawą śledztwo wszczęła niemiecka prokuratura, biolodzy prowadzą zaś badania, które mają ustalić przyczynę tego niepokojącego zjawiska. Aktywiści klimatyczni są zdania, że odpowiedzialne za to są działania człowieka.
Ponad połowa dorosłych Brytyjczyków posiada w domu jakieś zwierzę. W pierwszym półroczu 2024 roku mieszkańcy Wysp Brytyjskich kupili ok. 1,2 mld opakowań pokarmu dla swoich pupili. Udział w tym ma polski eksport i sprzedaż na tamtym terenie.
Krakowskie Towarzystwo Opieki nagłośniło sprawę mężczyzny, który usłyszy prawdopodobnie zarzut znęcania się nad zwierzętami. 57-latek miał uciąć swojemu kotu fragment języka po tym, kiedy zjadł plaster boczku.
Właściciele kominków muszą zapoznać się z przepisami unijnymi oraz uchwałami antysmogowymi dotyczącymi poszczególnych województw. Czy konieczne będzie zrezygnowanie z tej formy ogrzewania domu?
Odpowiedź na pytanie o nasze powinności w obliczu zmian klimatycznych nie jest prosta.
W obliczu globalnych wyzwań związanych z wyczerpywaniem się zasobów naturalnych rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE) i technologii ekologicznych staje się priorytetem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas