Aktualizacja: 15.02.2019 13:52 Publikacja: 15.02.2019 10:36
Foto: Materiały CBA
Na dzień 31 grudnia 2018 roku w CBA było zatrudnionych 1171 funkcjonariuszy i 151 pracowników cywilnych. Z informacji, które otrzymaliśmy od Temistoklesa Brodowskiego rzecznika Centralnego Biura Antykorupcyjnego wynika, że służba ta prowadzi obecnie nabór na stanowiska specjalistyczne. - Planujemy przyjąć około 100 osób posiadających wysokie kwalifikacje, doświadczenie, które zakończą proces kwalifikacji z wynikiem pozytywnym – tłumaczy nam Brodowski.
Dodaje, ze w tej grupie są też osoby z wykształceniem technicznym. "Obecnie jesteśmy zainteresowani przyjęciem osób z wykształcaniem: prawniczym, technicznym, ekonomicznym, do wykonywania czynności: operacyjno-rozpoznawczych, dochodzeniowo-śledczych, kontrolnych, analityczno-informacyjnych. Od kandydatów na stanowiska specjalistyczne/eksperckie oczekujemy: wykształcenia wyższego, nastawienia na nieustanny rozwój, umiejętności przetwarzania informacji, ciekawości poznawczej, dużego potencjału intelektualnego, otwartego umysłu, spostrzegawczości, samodzielności w pracy, inicjatywy w działaniu, dokładności i sumienności, poczucia odpowiedzialności za powierzone zadania i wysokiej jakości ich realizacji" – opisuje rzecznik CBA.
Blisko 6 tys. młodych ludzi podejmie w pierwszym roku naukę w nowo tworzonych oddziałach o profilu mundurowym, które będą przygotowywać do pracy w policji i w Straży Granicznej.
Sejmowa Komisja do spraw Służb Specjalnych chce ponad 100 mln zł na podwyżki dla funkcjonariuszy ABW. Ostatnie słowo będzie jednak należeć do ministra finansów.
Żandarmeria Wojskowa przejęła ochronę konwojów z pomocą dla Ukrainy od policji i CBŚP – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
W ramach akcji „Lucyna”, zwanej „psią grypą” na zwolnieniach lekarskich może przebywać ok. 10 tys. policjantów – twierdzą organizatorzy policyjnego protestu. Jednak skalę trudno zweryfikować, bo KGP o niej milczy.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Czy wschodnią granicę należy chronić za wszelką cenę, dopuszczając nawet łamanie praw człowieka? Na to pytanie odpowiedzieli ankietowani w sondażu IBRiS na zlecenie Radia ZET. Głosy "za" i "przeciw" rozłożyły się niemal po równo.
Maria Zacharowa powiedziała, że amerykańska baza antyrakietowa w Redzikowie "prowadzi do zwiększonego poziomu zagrożenia nuklearnego". Rzeczniczka rosyjskiego MSZ zaznaczyła, że obiekt znalazł się na "liście priorytetowych celów potencjalnego zniszczenia".
Wspomagamy Ukrainę, ale także powinniśmy przyspieszać nasze zbrojenia. Ryzyko użycia broni nuklearnej oceniam jako niskie – mówi generał dywizji Maciej Klisz, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.
NSZZ Policjantów chce, aby świadczenie mieszkaniowe dla policjantów w 2025 roku zostało zrównane ze świadczeniem przysługującym żołnierzom zawodowym. MSWiA proponuje jednak jego wdrożenie w trzech etapach, z których ostatni przypadałby na 2027 rok.
Demokracja nie jest wtedy, gdy coś nazywamy demokracją, tylko wtedy, kiedy ona naprawdę funkcjonuje.
Projekt nowelizacji ustawy o obronie ojczyzny przewiduje ściślejszą kontrolę psychologiczną nad przyszłymi żołnierzami i ułatwienia w zagranicznych szkoleniach.
Wydawałoby się, że wybuch wojny w Ukrainie przyspieszy procesy związane z poprawą bezpieczeństwa Polaków. To okazało się złudne. Straciliśmy mnóstwo czasu.
W warstwie deklaracji politycznych nic się nie zmienia, będziemy nadal wspierać Ukrainę, w podskórnej – mniej widocznej – widać zniechęcenie i rozczarowanie niespełnionymi obietnicami.
Kobieta zadzwoniła na policję. Zamiast pomocy może mieć problemy w sądzie. Kiedy zawiadomienie o przestępstwie staje się bezpodstawnym wezwaniem?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas