Poszkodowani w aferze GetBack proszą premiera o nadanie najwyższego priorytetu pracom legislacyjnym nad ustawą o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych.
Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiada, że nie traci w sprawie impetu.
Jesteśmy ofiarami oszustw instytucji finansowych w tym banków, które podstępnie i bezprawnie pozbawiły nas oszczędności. Pracownicy banków oraz innych instytucji pośredniczących w sprzedaży obligacji spółki GetBack, dla osiągnięcia korzyści majątkowej własnej i swojego pracodawcy/mocodawcy, w niezgodny z prawem sposób oferowali i sprzedawali obligacje spółki GetBack S.A. Łączna liczba poszkodowanych w aferze to ponad 9 tys. osób fizycznych w całym kraju – czytamy w liście Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack do Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości.
Poszkodowani proszą o zintensyfikowanie prac nad nowym prawem, które pozwoli szybciej karać firmy za niegodziwe postępowanie ich pracowników. Podobny dokument trafił do premiera Morawieckiego.
Jest szansa
Stowarzyszenie twierdzi, że nowelizacja przepisów da poszkodowanym w aferze GetBack realną szansę na odzyskanie pieniądzy. Dziś bowiem nie ma instrumentów, które pozwoliłyby dosięgnąć nieuczciwe firmy. Prokuraturze ciągle nie udało się zabezpieczyć mienia banków, czy domów maklerskich "dystrybutorów" pechowych obligacji.