Aktualizacja: 06.01.2021 14:18 Publikacja: 06.01.2021 11:46
Paszporty
Foto: AdobeStock
Na pierwszym miejscu znalazł się paszport Niemiec, z którym można przekroczyć granice aż 134 krajów.
Ranking paszportów jest aktualizowany w czasie rzeczywistym ze względu na liczne zmiany, wprowadzane wizy i inne obostrzenia.
Trzy obywatelki Ukrainy zostały zatrzymane pod koniec października w siedzibie dawnego Collegium Humanum, gdzie przyjechały z walizką pieniędzy, którymi zamierzały zapłacić za wydanie dyplomów potwierdzających ukończenie studiów wyższych dla kilkudziesięciu osób - informuje Prokuratura Krajowa.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Rozszerzenie orzekania na posiedzeniach niejawnych, wyłączenie ograniczeń co do zarzutu potrącenia, automatyczne zabezpieczenie w postaci wstrzymywania obowiązku spłacania rat czy zachęty do ugód - to pomysły Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego na przyspieszenie rozpoznawania spraw frankowych.
Za nami dopiero pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego 2024/2025. Wielu uczniów i rodziców myśli już jednak o odpoczynku od nauki. Warto w związku z tym sprawdzić, jakie są terminy ferii zimowych 2025 dla poszczególnych województw.
Będą zmiany w uldze termomodernizacyjnej. Część wydatków z niej wypadnie, część dojdzie. Niektórzy muszą się pospieszyć z inwestycją, inni zaczekać do następnego roku.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Donald Trump nie może sam siebie ułaskawić, choć żyjemy w czasach, w których nic nas nie powinno zdziwić w kontekście interpretacji prawa przez polityków. Nie spodziewałbym się żadnych formalnych postępowań wobec Donalda Trumpa, co nie znaczy, że nie mogą zostać formalnie wszczęte po wygaśnięciu immunitetu. - mówi prof. dr hab. Paweł Laidler, prawnik i amerykanista z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Dodatkowe pieniądze na utrzymanie się dla zleceniobiorcy, który świadczy usługi za granicą, są oskładkowane.
Choć praktyczne lekcje biznesu podczas pobytu za granicą powinny cieszyć się popularnością, polscy młodzi przedsiębiorcy znają ten unijny program.
Wielka Brytania wprowadza od kwietnia 2025 r. autoryzację podróży dla obywateli krajów objętych ruchem bezwizowym, w tym Polski.
Kiedy urząd skarbowy nie powinien uznawać podatnika za polskiego rezydenta? Czy po powrocie do kraju na stałe trzeba się rozliczać z polskim fiskusem? Jak ma obliczyć diety osoba pracująca w Danii? To niektóre z zadawanych przez czytelników pytań na temat rozliczania dochodów uzyskanych za granicą.
W lecie do firm leasingowych i biura Związku Polskiego Leasingu, trafiają pytania klientów: kiedy poinformować leasingodawcę o zamiarze wyjazdu za granicę i czy można pojechać leasingowanym autem na wakacje . Wyjaśniamy, jak dopełnić takich formalności.
Praca w innym kraju w okresie letnim zyskuje na popularności. Niektórzy decydują się jednak na wyjazd za granicę na dłużej niż dwa miesiące. Tłumaczymy formalności i podpowiadamy na co uważać.
Również osoby pobierające świadczenia z polskiego ZUS mogą pracować zdalnie z innego kraju. Wiążą się z tym jednak obowiązki ciążące tak na płatniku, jak i na osobie podejmującej taką pracę.
Kiedy negocjować cenę nieruchomości i czy można się targować? Jak zabezpieczyć się przed utratą zadatku? Czy procedura u notariusza w Hiszpanii jest podobna do tej polskiej? Jakie koszty, w tym podatkowe, trzeba ponieść po transakcji? Hiszpańscy adwokaci tłumaczą krok po kroku zasady nabycia nieruchomości i wskazują jakich pułapek należy unikać.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas