Aktualizacja: 17.12.2017 09:07 Publikacja: 15.12.2017 00:02
Dzwoni, ale nie wiedzą, w którym kościele. Przeciwniczki molestowania posługują się wizerunkiem Maryi, a powinny raczej odkryć szansę w naukach jej Syna (marsz poparcia dla akcji #metoo, 12 listopada 2017 r. w Hollywood)
Foto: Getty Images, Sarah Morris
Czwartek, 5 października, otworzył zupełnie nową epokę. Tego dnia w Hollywood rozpoczął się zmierzch bożyszcz, by zacytować tytuł słynnej pracy Fryderyka Nietzschego. Ale to, co się stało w efekcie publikacji „The New York Timesa" o „niewłaściwym zachowaniu seksualnym" jednego z najpotężniejszych ludzi branży filmowej Harveya Weinsteina, daleko wykracza poza życie celebrytów, poza Hollywood, poza show-biznes. Po publikacji „NYT" odwagi nabrały kobiety molestowane seksualnie przez Weinsteina, ale zaczęły też się ujawniać osoby, które w przeszłości padły ofiarą innych znanych mężczyzn.
Akt o sztucznej inteligencji to pierwsza próba kompleksowego uregulowania AI na świecie. W jaki sposób unijne przepisy wpłyną na rozwój i wykorzystanie sztucznej inteligencji w Europie i poza nią?
„Nowy świat na Marsie” Roberta Zubrina należy czytać wraz z wcześniejszą książką „Czas Marsa”, która ukazała się w połowie lat 90. A to w celu odnotowania zmian, jakie nastąpiły w astronautyce w ciągu ostatnich 30 lat.
„Abalone Go” to podróżna wersja klasycznej gry logicznej.
Poezja Zdzisława Lipińskiego jest zdyscyplinowana i skondensowana. Bardziej uwydatnia ciszę, przeciwwagę dla rozgadanej kultury masowej.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Chińska aktywistka #MeToo Sophia Huang Xueqin została skazana na pięć lat więzienia w Chinach za "działalność wywrotową przeciwko państwu" - informuje BBC.
Jak wynika z nieoficjalnych informacji serwisu internetowego telewizji TF1, francuski gwiazdor Gerard Depardieu zatrzymany został przez policję, w związku z oskarżeniami o napaści na tle seksualnym.
Eksperci przestrzegają, aby nie pozostawić w firmie sprawców mobbingu czy molestowania, nawet jeżeli orzeczenia sądu w ich sprawie jeszcze nie ma.
Trudno komentować tekst, który nigdy nie powinien powstać, ale też trudno milczeć. Sprawa Marcina Kąckiego i jego publikacji, która rzekomo miała być szczerą spowiedzią skruszonego dziennikarza, poruszyła mnie dlatego, że głos zabiera sprawca. A kobiety potraktowane są w tym tekście – jak w życiu – przedmiotowo. Wręcz ilustracyjnie.
Pocałunek, którego nie życzyła sobie piłkarka Jennifer Hermoso, oglądał cały świat. Prezes Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej zapłacił za niego stanowiskiem. Stanie też przed sądem.
Olivia Hussey i Leonard Whiting pozywają wytwórnię filmową Paramount za to, że w filmie "Romeo i Julia" z 1968 roku, w którym zagrali jako osoby niepełnoletnie, pojawia się scena miłosna, w której widać pośladki Whitinga i obnażone piersi Hussey.
Ława przysięgłych sądu w Los Angeles orzekła w poniedziałek, że były producent filmowy, Harvey Weinstein, jest winny gwałtu i dwóch innych napaści seksualnych - informuje Reuters. To drugi wyrok skazujący w sprawie oskarżeń Weinsteina o przemoc seksualną.
Jennifer Siebel Newsom, dokumentalistka i żona gubernatora Kalifornii, zeznała, że były producent filmowy Harvey Weinstein zgwałcił ją w 2005 roku, kiedy próbowała rozwijać karierę jako producent i aktor.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas