Aktualizacja: 17.12.2017 09:07 Publikacja: 15.12.2017 00:02
Dzwoni, ale nie wiedzą, w którym kościele. Przeciwniczki molestowania posługują się wizerunkiem Maryi, a powinny raczej odkryć szansę w naukach jej Syna (marsz poparcia dla akcji #metoo, 12 listopada 2017 r. w Hollywood)
Foto: Getty Images, Sarah Morris
Czwartek, 5 października, otworzył zupełnie nową epokę. Tego dnia w Hollywood rozpoczął się zmierzch bożyszcz, by zacytować tytuł słynnej pracy Fryderyka Nietzschego. Ale to, co się stało w efekcie publikacji „The New York Timesa" o „niewłaściwym zachowaniu seksualnym" jednego z najpotężniejszych ludzi branży filmowej Harveya Weinsteina, daleko wykracza poza życie celebrytów, poza Hollywood, poza show-biznes. Po publikacji „NYT" odwagi nabrały kobiety molestowane seksualnie przez Weinsteina, ale zaczęły też się ujawniać osoby, które w przeszłości padły ofiarą innych znanych mężczyzn.
Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu w 2024 roku w Polsce ze sztucznej inteligencji sięgało zaledwie 6 proc. polskich przedsiębiorstw. W grupie małych i średnich przedsiębiorstw odsetek ten był jeszcze niższy.
Oto prawdziwa nauka płynąca z „Na smyczy Kremla”: powierzchnia życia politycznego w Europie i gdzie indziej jest tylko pozornie tym, czym się wydaje i za co ją bierzemy.
I cóż, że z Czech, skoro „Kingdom Come: Deliverance II” cieszy i na dodatek bawi.
Zależność pomiędzy gatunkami zwierząt przypomina relację ludzi, którzy znali się w szkole, ale ich drogi się rozeszły.
„3000 metrów nad ziemią” dzieli widzów. Jedni się bawią, drudzy są rozczarowani.
Chińska aktywistka #MeToo Sophia Huang Xueqin została skazana na pięć lat więzienia w Chinach za "działalność wywrotową przeciwko państwu" - informuje BBC.
Jak wynika z nieoficjalnych informacji serwisu internetowego telewizji TF1, francuski gwiazdor Gerard Depardieu zatrzymany został przez policję, w związku z oskarżeniami o napaści na tle seksualnym.
Eksperci przestrzegają, aby nie pozostawić w firmie sprawców mobbingu czy molestowania, nawet jeżeli orzeczenia sądu w ich sprawie jeszcze nie ma.
Trudno komentować tekst, który nigdy nie powinien powstać, ale też trudno milczeć. Sprawa Marcina Kąckiego i jego publikacji, która rzekomo miała być szczerą spowiedzią skruszonego dziennikarza, poruszyła mnie dlatego, że głos zabiera sprawca. A kobiety potraktowane są w tym tekście – jak w życiu – przedmiotowo. Wręcz ilustracyjnie.
Pocałunek, którego nie życzyła sobie piłkarka Jennifer Hermoso, oglądał cały świat. Prezes Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej zapłacił za niego stanowiskiem. Stanie też przed sądem.
Olivia Hussey i Leonard Whiting pozywają wytwórnię filmową Paramount za to, że w filmie "Romeo i Julia" z 1968 roku, w którym zagrali jako osoby niepełnoletnie, pojawia się scena miłosna, w której widać pośladki Whitinga i obnażone piersi Hussey.
Ława przysięgłych sądu w Los Angeles orzekła w poniedziałek, że były producent filmowy, Harvey Weinstein, jest winny gwałtu i dwóch innych napaści seksualnych - informuje Reuters. To drugi wyrok skazujący w sprawie oskarżeń Weinsteina o przemoc seksualną.
Jennifer Siebel Newsom, dokumentalistka i żona gubernatora Kalifornii, zeznała, że były producent filmowy Harvey Weinstein zgwałcił ją w 2005 roku, kiedy próbowała rozwijać karierę jako producent i aktor.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas