Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.05.2021 21:49 Publikacja: 14.05.2021 18:15
Ireneusz Raś, Paweł Zalewski
Foto: PAP/ Art Service, Rafał Guz
Informację o wyrzuceniu dwóch posłów z PO podał jako pierwszy na Twitterze dziennikarz Konrad Piasecki. Powodem miało być „szkodzenie Platformie, podważanie decyzji władz oraz nieuczciwość wobec koleżanek i kolegów z Platformy i Klubu Parlamentarnego”. „Rzeczpospolita” potwierdziła to doniesienie w swoich źródłach. - Po tym, co pokazali, nie było innego wyjścia - powiedział nam rozmówca z PO, przypominając, że Raś „wprowadził m.in. w błąd opinię publiczną co do sytuacji wewnątrz PO oraz zapowiedział budowę konkurencyjnego projektu”.
CBOS opublikował wyniki badania preferencji partyjnych, przeprowadzonego 7-8 stycznia.
Najważniejszym wydarzeniem pierwszych dwóch miesięcy prezydencji będzie wizyta kolegium komisarzy. To odbędzie się już niebawem. To ważny moment, ponieważ polski rząd i Komisja Europejska wspólnie rozpoczną dyskusję dotyczącą kształtu polityki unijnej na kolejne pięć lat – mówi o polskiej prezydencji wiceministra ds. UE Magdalena Sobkowiak-Czarnecka.
Dariusza Wieczorka, który podał się do dymisji ze stanowiska ministra nauki, zastąpi Marcin Kulasek, dotychczasowy wiceminister aktywów państwowych - informuje nieoficjalnie RMF FM.
Karol Nawrocki, prezes IPN i kandydat popierany przez PiS w wyborach prezydenckich powtórzył na konferencji prasowej słowa, które padły w wywiadzie dla Polsat News. Nawrocki stwierdził, że „nie wyobraża sobie sytuacji, w której państwo odpowiedzialne za śmierć 120 tys. Polaków, niewyrażające zgody na podjęcie ekshumacji, nierozliczające się ze swojej przeszłości, będzie współtworzyła międzynarodowe instytucje, takie jak UE i NATO”
Donald Tusk odniósł się w serwisie X do wypowiedzi Karola Nawrockiego na temat możliwości wejścia Ukrainy do NATO i UE.
Jeśli polska prawica jest w stanie czerpać satysfakcję nawet z tego, że polski rząd nie uległ (jeszcze) wyjątkowo ordynarnemu szantażowi, to my z tych kolan już nigdy nie wstaniemy.
Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej odpowiedział ministrowi finansów, który domaga się dokonania wykładni głośnej uchwały w sprawie dotacji dla PiS. -To, co jest jasne, nie podlega interpretacji - przypomina sędzia Sylwester Marciniak.
Trwa przerzucanie piłeczki w sprawie dotacji dla PiS. Minister finansów chce wyjaśnień w sprawie uchwały PKW, a szef komisji domaga się podstawy prawnej tego żądania. Na konkretną wykładnię szanse są jednak niewielkie. Pat może trwać dalej.
CBOS opublikował wyniki badania preferencji partyjnych, przeprowadzonego 7-8 stycznia.
Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że są pieniądze na budowę CPK i budowy rusza w przyszłym roku.
Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy incydentalnej dotyczącej orzekania o ważności najbliższych wyborów prezydenckich. Wyrzucenia przepisów do kosza domagał się PiS. Projekt trafi do komisji sejmowej.
Instytut Polonika kontynuuje program odnawiania nagrobków Polaków, którzy zmuszeni byli migrować po wielkich zrywach narodowych.
Dariusza Wieczorka, który podał się do dymisji ze stanowiska ministra nauki, zastąpi Marcin Kulasek, dotychczasowy wiceminister aktywów państwowych - informuje nieoficjalnie RMF FM.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas