Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 21.03.2020 12:37 Publikacja: 21.03.2020 12:30
Foto: Adobe Stock
Ekonomiści różnych środowisk są zgodni, że epidemia SARS-CoV-2 będzie mieć bez wątpienia istotnie negatywny wpływ na gospodarkę Polski. Z tego też powodu społeczeństwo coraz powszechniej zaczyna oczekiwać, że rząd rozpocznie działania dwutorowo. Z jednej strony powinien kontynuować przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 i tym samym rozwojowi choroby COVID-19, zaś z drugiej strony musi natychmiast podjąć działania ratunkowe i osłonowe o charakterze gospodarczym, a więc ochraniające pracowników i firmy przed czyhającym już „wirusem” ekonomicznym, który może być w skutkach nie mniej tragiczny niż wirus biologiczny, a jego działanie rozciągać się w czasie o wiele dłużej niż epidemia.
GUS opublikował właśnie dane na temat stanu polskiej gospodarki w II kwartale. I nie są to wcale dane bardzo optymistyczne, choć na pierwszy rzut oka mogą się takie wydawać.
Raty kredytów wyższe nawet o połowę? Choć prawdopodobieństwo takiego scenariusza nie jest dziś wysokie, nie jest on jednak niemożliwy.
Homo oeconomicus zaczął być prezentowany jako „bezduszna" i „agresywna" maszyna do kalkulowania kosztów i korzyści, działająca wedle zasady, że ekonomiczny cel, czyli maksymalizacja własnych korzyści, uświęca środki.
Nikt od 20 lat tak bardzo nie nakręcił wzrostu cen w Polsce, jak pandemia pod rękę z lekceważącą inflację Radą Polityki Pieniężnej.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
Analiza skutków rządów 50 populistycznych liderów, w różnych okresach i krajach, wykazała, że ich ambitne plany kończą się nieodmiennie trwałym spowolnieniem wzrostu.
W Chinach zwiększa się liczba zakażeń wirusem HMPV. Pojawiające się informacje o przepełnionych szpitalach wzbudzają obawy. Czym jest ten wirus i jakie ma objawy?
Kolejna instytucja państwa (Państwowa Komisja Wyborcza) stała się zakładnikiem nieustającej i coraz bardziej szkodliwej wojny PiS i PO.
Opinia publiczna uzależnia, czy doszło do naruszenia prawa, od przekonań osoby, która tego naruszenia miałaby dokonać.
Bez cienia przesady - tak trudno jak w minionym 2024 r. w sądach jeszcze nie było.
Chciałbym kiedyś zostać dyrektorem Muzeum Wózków Sądowych. Bo będzie to oznaczało, że papier w sądownictwie przeszedł do historii.
Naiwny wydaje się pomysł, by okres świąteczny był uznanym w prawie międzynarodowym czasem zawieszenia działań wojennych. Może jednak warto wypowiadać marzenia.
Ratyfikując Statut MTK Polska potwierdziła swój obowiązek ścigania zbrodni przeciwko ludzkości bez względu na miejsce ich popełnienia.
W 2025 r. życzyć powinniśmy sobie i naszej ojczyźnie uruchomienia nowych realnych gwarancji dla funkcjonowania państwa prawa i naszej wolności, w szczególności przez zaangażowanie obywateli.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas