Aktualizacja: 16.04.2020 21:03 Publikacja: 16.04.2020 18:02
Lady Gaga jest inicjatorką koncertu dla WHO. W Polsce show pokaże w niedzielę Canal+
Foto: materiały prasowe
To będzie pierwszy globalny koncert z udziałem największych gwiazd, którego celem jest zbiórka pieniędzy dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i na walkę z koronawirusem. Organizatorką jest amerykańska gwiazda Lady Gaga. W siedem dni zebrała 35 mln dolarów na walkę z pandemią.
Jeszcze niedawno Amerykanka kojarzyła się z modowymi prowokacjami, które promowały piosenki dla młodszych nastolatków. Ale to także utalentowana kompozytorka i piosenkarka. Urodzona w 1986 r., uczyła się aktorstwa w słynnej szkole Lee Strasberga, a w 2001 r. zadebiutowała w „Rodzinie Soprano". Zanim wkroczyła na estradę, pisała przeboje dla Britney Spears i Fergie. Zdobyła popularność albumem „Fame" (2008) i hitem „Paparazzi", rozwijając karierę w duchu popartu Andy'ego Warhola. Dziś jej majątek ocenia się na 350 mln dolarów, a jej wizerunek diametralnie zmienił sukces filmu i płyty „A Star Is Born" (2018) z udziałem jej i Bradleya Coopera.
Ta unikalna galeria powstała w odnowionych podziemiach starego gmachu muzeum. Prezentuje zbiory i pozwala poznać kulisy pracy muzealników.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
20 listopada rozpoczyna się XIX Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, zainspirowany kultowym serialem „Czterdziestolatek” z lat 70.
W muzyczno-teatralnej „Pasji według św. Marka” Pawła Mykietyna w roli Poncjusza Piłata wystąpi Magdalena Cielecka. Inscenizowany koncert odbędzie się 21 listopada w Warszawie.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Dziś w warszawskiej Zachęcie Hanna Wróblewska, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, a zarazem komisarz Pawilonu Polskiego w Wenecji, wręczyła nominacje zespołowi, który zwyciężył w konkursie na projekt przyszłorocznej wystawy.
Rumunia odnawia flotę pociągów pasażerskich i właśnie ruszyły na tory pierwsze od blisko ćwierćwiecza nowe elektryczne pojazdy, choć z przygodami.
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Podczytuję po raz kolejny opowieści o Wiedźminie przed premierą nowej książki i czekam na domknięcie serialu „Yellowstone” – jednej z najlepszych tego typu produkcji od lat.
Grupa Bono świętuje 20. rocznicę premiery nagrodzonego ośmioma nagrodami Grammy albumu „How To Dismantle An Atomic Bomb”. Opublikuje nieznane nagrania z sesji oraz zremasterowany oryginał.
Teorie spiskowe o szczepieniach wciąż mają się w Polsce dobrze. Problem w tym, że unikający szczepień naraża nie tylko siebie. Czy szef może kazać się zaszczepić?
Obowiązkiem pracodawców jest ochrona życia i zdrowia pracowników. Czy w zakresie tego obowiązku firma może wymagać szczepienia, pytać o nie albo zwolnić za jego brak?
Może się okazać, że to superbakteria z rozwiniętą antybiotykopornością będzie potencjalnym czynnikiem X, który spowoduje, że wybuchnie następna pandemia – mówi Artur Białoszewski, epidemiolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Po ogłoszeniu wyników Spotify za trzeci kwartał 2024 r. akcje streamingowego giganta poszybowały do blisko 480 dolarów, a współzałożyciele platformy w ostatnim czasie zarobili na sprzedaży akcji ponad 800 mln dolarów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas