Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 11.10.2019 06:17 Publikacja: 10.10.2019 21:00
Foto: Bloomberg
Dla zwiększania potencjału naszej gospodarki kluczowy jest wzrost wydajności, inwestycji czy zatrudnienia. Patrząc z tego punktu widzenia, która z propozycji wyborczych jest najlepsza? – o ocenę poprosiliśmy ekonomistów kilku organizacji biznesowych.
– Generalnie rzecz biorąc, dla gospodarki najlepsze są rozwiązania wzmacniające jej stronę podażową. Tymczasem większość propozycji wzmacnia stronę popytową – komentuje Jeremi Mordasewicz, doradca Konfederacji Lewiatan.
Od nowego roku grupie BRICS przybył nowy członek - najliczniejsza muzułmańska społeczność świata (227 mln ludzi) - Indonezja. Kraj dołączył do Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz przyjętych w minionym roku takich tytanów gospodarki jak Egipt, Iran, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Etiopia.
Choć przez większą część 2024 r. światowe ceny produktów mlecznych, mięsa i olejów roślinnych szły w górę, indeks - obrazujący to, co dzieje się z cenami żywności na świecie - pozostał poniżej poziomów z 2023 r. Pomogły przeceny cukru i zbóż.
Zwiększenie wspólnego budżetu na zbrojenia, euroobligacje czy wzrost finansowania Europejskiego Programu Przemysłu Obronnego (EDIP) – pomysłów na finansowanie obronności w UE jest kilka, ale na razie konkretów brak.
Nowym prezesem Głównego Urzędu Statystycznego został były dyrektorem Urzędu Statystycznego w Rzeszowie - informuje GUS.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
O rosnącej biedzie w USA i majątkach miliarderów. O złości francuskich przedmieść i strachu bourgeois. O federalizacji i rozpadzie Europy, o sztucznej inteligencji i Marksie. Rozmowa z prof. Andrzejem K. Koźmińskim o nieracjonalności świata u progu 2025 r.
Inflacja w strefie euro wzrosła do najwyższego poziomu od lipca. Nie poruszy to jednak raczej Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego, która powinna kontynuować cykl obniżek stóp. Najbliższe posiedzenie 30 stycznia.
W miarę przybliżania się daty wyborów do Bundestagu zaognia się konflikt pomiędzy CDU/CSU a SPD w sprawie dalszej strategii wobec władcy Kremla.
2025 będzie rokiem pospolitego straszenia. Miesiące do wyborów prezydenckich wypełnią się sianiem grozy. Targowica, pruscy agenci oraz inne demony upadku będą wylewać się z ekranów małych i dużych. Rzecz jasna przerywane reklamami i w zaktualizowanych do XXI wieku wersjach. Polską politykę do poziomu horroru klasy B podniosą algorytmy zza oceanu.
Ratyfikując Statut MTK Polska potwierdziła swój obowiązek ścigania zbrodni przeciwko ludzkości bez względu na miejsce ich popełnienia.
„Wzgórze psów” według książki i scenariusza Jakuba Żulczyka łączy rodzinne i pokoleniowe dramaty z czasem transformacji. Być może odpowiada na pytanie, skąd wzięli się w Warszawie bohaterowie „Ślepnąc od świateł”. Premiera nowego serialu w Netfliksie 8 stycznia.
Obawy dotyczące zaostrzenia wojny handlowej z USA znów dają o sobie znać. Ale już samo spowolnienie gospodarcze w Chinach sprawia, że inwestorzy oczekują dalszego osłabienia chińskiej waluty i spadku dochodowości długu.
Uczniowie w Polsce są przemęczeni. Czy lepsza organizacja roku szkolnego pozwoliłaby im lepiej rozłożyć siły w ciągu dziesięciu szkolnych miesięcy? – Trzeba się nad tym zastanowić – mówi w podcaście „Szkoła na nowo” wiceministra edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz.
Dzięki zaktualizowanej strategii biznesowej do 2035 roku, którą przedstawimy rynkowi 9 stycznia, Orlen obierze nowy kurs: racjonalnej transformacji i przyspieszenia biznesowego – pisze prezes Orlenu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas