Aktualizacja: 09.04.2020 13:36 Publikacja: 09.04.2020 10:10
Agnieszka Holland, Aleksander Kwaśniewski, Olga Tokarczuk, jedni z polskich sygnatariuszy listu
Foto: fot. Roman Bosiacki, Marian Zubrzycki, Piotr Guzik
„Reprezentujemy różne środowiska ideowe. Jesteśmy przekonani, że dziś liberałowie uznający wartość każdej jednostki, konserwatyści wierzący w solidarność międzypokoleniową i ludzie lewicy nawołujący do poszanowania godności pracy muszą działać wspólnie” – czytamy w liście, który został wysłany do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassoli’ego, Przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela, Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli van der Leyen oraz wszystkich europarlamentarzystów.
Historycznie hazardowe zakłady polityczne wykazywały imponującą trafność. Na przestrzeni lat te rynki były bliżej rzeczywistego wyniku wyborów prezydenckich niż sondaże Gallupa.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Gospodarka Unii Europejskiej ma potężne problemy. Jaki jest ich powód? - Rosnące ceny energii spowodowane sankcjami nałożonymi na Rosję - uważa premier Węgier, Viktor Orban.
Podczas pandemii rynek pogrzebowy zanotował potężny wzrost, potem spadł, a teraz obserwujemy stabilizację. Demografia jest jednak nieubłagana. Liczba zgonów będzie rosła, a urodzeń jest coraz mniej. Za trzy dekady liczba Polaków spadnie o prawie 5 mln.
Pilotujący między innymi prace nad ustawą o dopłatach do kredytów mieszkaniowych Jacek Tomczak zrezygnował z funkcji. Mówi o czarnym PR i wojnie hybrydowej wymierzonej w ministerialne projekty.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Co dalej z demokracją w USA i kiedy skończy się wojna w Ukrainie? Ile dzień po wyborach będzie kosztował dolar, a ile bitcoin? Co dla Polski oznacza wybór Harris, a co Trumpa? I wreszcie, czy jeśli wygra Trump, to Ameryką faktycznie rządzić będzie Elon Musk? Oto debata przed wyborami prezydenckimi w USA.
Zespół badaczy zajmujących się sztuczną inteligencją i medycyną ogłosił, że opracował model AI, który ma być dużo dokładniejszy w przewidywaniu postępu nowotworów piersi niż standardowe testy dostępne obecnie w szpitalach.
Na chorobę Alzheimera cierpi blisko siedem milionów Amerykanów. Póki co nie istnieje na nią lekarstwo, choć ostatnie badania wskazują, że Ozempic, lek na cukrzycę i otyłość, może zmniejszyć ryzyko zachorowania.
Gorączka zachodniego Nilu występuje głównie w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Zachorowania notowane są jednak również w innych rejonach, między innymi w Europie. Wszystko wskazuje na to, że choroba pojawiła się również w Polsce.
W Polsce odnotowano drastyczny wzrost liczby zachorowań na krztusiec - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach października zachorowało 3849 osób.
W Niemczech wykryto nową odmianę wirusa wywołującego mpox, czyli tzw. małpią ospę. To pierwszy przypadek zakażenia wariantem 1b u naszego zachodniego sąsiada. Od miesięcy szczep ten rozprzestrzenia się w kilku krajach afrykańskich.
Od 1 października lek przeciwcukrzycowy z grupy analogów glukagonopodobnego peptydu-1 (GLP-1) Trulicity przestał być objęty refundacją. W przypadku innych leków tego typu występuje natomiast problem z dostępnością.
Słowacki rządowy pełnomocnik ds. dochodzenia w sprawie pandemii uważa szczepionki mRNA za niebezpieczne i wzywa do ich zakazania. Kwestionuje on również samą pandemię COVID-19.
Jenna Fischer, aktorka znana z roli recepcjonistki Pam Beesly w amerykańskim serialu komediowym "Biuro" ("The Office") ujawniła, że od grudnia 2023 roku przechodziła terapię w związku z wykrytym u niej rakiem piersi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas