Na największym polskim porcie lotniczym – Lotniskiem Chopina w Warszawie nie będzie regularnych rejsów do Stanów Zjednoczonych, ponieważ Amerykanie zamknęli swoje terytorium dla osób, które nie posiadają obywatelstwa USA, bądź zielonej karty. Powoli zaczyna się otwierać Kanada. Z kierunków azjatyckich pozostały (jak na razie) Seul i Tokio oraz sporadyczne loty do chińskiego Tiencinu. Ale LOT ma w planach np. wznowienie rejsów na Sri Lankę.
Spora jest natomiast oferta europejska (LOT będzie obsługiwał z Warszawy ponad 50 połączeń) oraz możliwość podróżowania po świecie, tyle że z przesiadkami w Dubaju, Frankfurcie, Monachium, Amsterdamie, Paryżu oraz Dosze (Qatar Airways wrócą w końcu roku), czy Stambule.
LOT na razie został zmuszony z powodu lockdownu do zawieszenia rejsów do Dublina (mogą wrócić 4 grudnia). W tej sytuacji jedyną europejską nowością w sezonie zimowym będzie połączenie polskiego przewoźnika do Ostrawy– trzeciego największego miasta w Czechach. Wznowi jednak rejsy do Belgradu i Bukaresztu. Ogólnie polski przewoźnik będzie obsługiwał 60 proc. swojej siatki, tyle, że ze znacznie mniejszą częstotliwością, niż w czasach, kiedy nie było pandemii.
W sezonie zimowym natomiast nie zabraknie połączeń czarterowych. Będzie więc można polecieć do: Egiptu (Marsa Alam, Hurghada, Sharm-el-Sheikh), na Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa), na Maderę, do Tunezji (Djerba), na Zanzibar i do Turcji (Antalya, Bodrum). Warto w tym miejscu przypomnieć, że w ubiegłym roku to właśnie Turcja – zaraz po Grecji – była najpopularniejszym kierunkiem czarterowym z Lotniska Chopina. Ten rejon świata wybrało 376 tys. podróżnych. Tylko do samej Antalyi, poleciało 133,5 tys. osób i był to najczęściej wybierany kierunek czarterowy w 2019 roku.
Bardzo prawdopodobne są także loty czarterowe do Kenii, Omanu oraz na Kubę, Wyspy Zielonego Przylądka i Dominikanę. Tyle, że wszystkie te kierunki są planami biur podróży, a czy rzeczywiście będziemy tam mogli polecieć jest uzależnione od sytuacji epidemicznej i ustanowionych przepisów Polski i danego kraju, jak również nałożonych restrykcji i obostrzeń.