Aktualizacja: 20.12.2020 15:00 Publikacja: 20.12.2020 12:20
Matt Hancock, brytyjski minister zdrowia.
Foto: AFP PHOTO / PRU
Hancock powiedział, że wszyscy nie mogą się doczekać Bożego Narodzenia, ale nowa, zaraźliwa i szybko rozprzestrzeniająca się mutacja koronawirusa „wymknęła się spod kontroli”, a rząd musiał działać „szybko i zdecydowanie”. - Wszyscy, szczególnie ludzie na obszarach 4 poziomu restrykcji, muszą zachowywać się tak, jakby mogli mieć wirusa - to jedyny sposób, w jaki możemy go opanować - zauważył.
Sekretarz ds. zdrowia w brytyjskim rządzie ocenił, że gabinet stoi przed „ogromnym wyzwaniem” związanym z kontrolowaniem nowego szczepu Covid-19. Dodał, że jest „ważniejsze niż kiedykolwiek”, aby ludzie przestrzegali zasad i ograniczali kontakty społeczne, „ponieważ jest to śmiertelnie poważna sprawa”. - To śmiertelna choroba, musimy ją kontrolować, a ten nowy wariant utrudnił ją - powiedział.
W drugiej połowie przyszłego roku terytorium całej Polski mogą pokryć centra zdrowia psychicznego, które zapewnią dzienną opiekę specjalistyczną dla pacjentów z problemami psychicznymi na danym obszarze.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Nowe leki zmieniają całkowicie podejście do walki z bólem w czasie badań np. gastroskopii i kolonoskopii. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Anestezjologii.
Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne podzieliło się zaktualizowanymi wytycznymi dotyczącymi norm ciśnienia. Pojawiła się nowa kategoria - „podwyższone ciśnienie tętnicze”. Bardziej rygorystyczne podejście ma na celu ułatwienie diagnostyki choroby.
Według szacunków lekarzy w Polsce mamy ok. 100 tysięcy przypadków sepsy rocznie. Co trzeci pacjent przyjmowany na oddział intensywnej terapii miał sepsę.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Szczepionka mRNA na nowotwór płuc jest w fazie testów. Odbywają się one aktualnie w siedmiu państwach, a jednym z nich jest Polska. Pacjenci wciąż mogą zgłosić się do badania klinicznego.
Ułatwienia podatkowe, wsparcie dla służby zdrowia i uczelni a także dodatkowe środki dla gmin - to kolejne propozycje rządu dla poszkodowanych w ostatniej powodzi.
Królowa Kamila musiała wycofać się z zaplanowanych na ten tydzień zobowiązań - informuje w komunikacie Pałac Buckingham. Co dolega żonie brytyjskiego króla Karola III?
Skuteczna ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży wymaga lepszej współpracy między różnymi instytucjami i zniesienia barier prawnych. Istotnym punkcie na mapie wsparcie dla najmłodszych jest szkoła.
Brytyjskie media donoszą o niełatwej decyzji, którą miał niedawno podjąć król Karol III. Chodzi o odcięcie od funduszy królewskich księcia Andrzeja. Jak podaje prasa, finalna decyzja już zapadła i dotyczy m.in. kosztów ochrony księcia.
4 listopada w Wielkiej Brytanii ruszyła druga edycja pilotażowego programu czterodniowego tygodnia pracy. Bierze w niej udział 17 firm, a w nich ponad 1000 pracowników. Projekt wspierają brytyjscy naukowcy.
Rosnące wydatki ZUS na świadczenia z ubezpieczeń społecznych, związane z niezdolnością do pracy, dowodzą ścisłej zależności między kondycją zdrowotną i produktywnością Polaków.
Jeśli porodów jest mniej niż 300, ale szpital ma takie położenie geograficzne, że dojazd pacjentki w inne miejsce w trakcie akcji porodowej jest zbyt odległy, to nikt go nie zlikwiduje – mówi Jerzy Szafranowicz, wiceminister zdrowia.
Ryanair przyjrzy się dokładnie siatce połączeń lotniczych w Wielkiej Brytanii i zapowiada, że zmniejszy ich liczbę nawet o 10 procent. Powód? Próba podniesienia przez rząd opłat ponoszonych przez linie lotnicze i pasażerów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas