Aktualizacja: 11.02.2019 06:17 Publikacja: 11.02.2019 06:01
Foto: AFP
Michel Barnier i Stephen Barclay będą starali się przełamać impas w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Rozmowy stanęły w martwym punkcie po odrzuceniu przez parlamentarzystów w Londynie umowy wynegocjowanej przez premier Theresę May.
Czytaj także:
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 27 na 28 listopada Rosja przeprowadziła atak rakietowy na Ukrainę.
Statek towarowy Yi Peng 3, który jest obecnie otoczony w cieśninie Kattegat przez duńskie i niemieckie okręty wojenne, zahamował tuż nad trzema kablami łączącymi wyspę Læsø ze Szwecją - podaje duńska telewizja TV2. Dziesięć dni później uszkodzone zostały podmorskie kable łączące Litwę ze Szwecją oraz Finlandię z Niemcami. O udział w przecięciu tych kabli podejrzewany jest właśnie statek Yi Peng 3.
Cypr może złożyć wniosek o członkostwo w NATO, gdy jego siły zbrojne otrzymają niezbędne szkolenie i wyposażenie przy pomocy USA, co pozwoli im sprostać standardom najważniejszego sojuszu wojskowego na świecie - zapowiedział Nikos Christodoulides, prezydent Cypru.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Premier Estonii w rozmowie z Donaldem Trumpem stwierdził, że kraje NATO wydają zbyt mało na obronność.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie kolejną partię pocisków Storm Shadow.
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
- Gdyby Ukraina miała się przestraszyć tych gróźb, mielibyśmy już dawno wojska rosyjskie na granicy Polski, Finlandii czy Norwegii - mówił na konferencji prasowej w Sztokholmie premier Donald Tusk.
Partia Jarosława Kaczyńskiego, będąc w opozycji, jest w gorszej sytuacji finansowej nie tylko przez odrzucenie sprawozdania przez PKW. Kłopoty mają też media wspierające PiS, które kłócą się o kasę i wpływy. Gorszące spory wychodzą na światło dzienne.
Co ciekawe to pogląd, który podzielają zarówno Komisja Europejska, jak i Węgry, które przewodzą w tym półroczu w Radzie Unii Europejskiej. Bruksela ma przygotować specjalną strategię dla unijnych MŚP w zakresie wsparcia ich eksportu.
Skądś te informacje, które dziś wypływają, są. Jeżeli są skądś, to przypuszczam, że z okolic śledztwa prowadzonego przez Collegium Humanum i rektora tej uczelni - mówił na konferencji prasowej marszałek Sejmu Szymon Hołownia.
Instytut Książki, podległy Ministerstwu Kultury, wybrał w trybie konkursowym, redaktorów naczelnych „Nowych Książek", „Dialogu”, „Twórczości” oraz „Teatru”. Wiemy, kto pokieruje miesięcznikami.
Posłanka Anna Maria Żukowska przyznała, że nie wie jeszcze, kto będzie kandydatem Lewicy w wyborach prezydenckich. Jednocześnie zdradziła jednak, kiedy ma zostać ogłoszony wybór.
Jeśli PiS chciał mieć w wyborach prezydenckich kandydata konfrontującego się z dziennikarzami i nieodpowiadającego na ich pytania, to lepiej było postawić na Przemysława Czarnka.
- Bałtyk jest dla nas od strony technicznej, od strony zasobów, absolutnie kluczowymi wrotami do naszego bezpieczeństwa - mówił w Radiu Zet Szef BBN Jacek Siewiera, odnosząc się do propozycji premiera Donalda Tuska stworzenia z państwami nordyckimi i bałtyckimi wspólnych misji patrolowania Morza Bałtyckiego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas