Aktualizacja: 23.09.2020 12:33 Publikacja: 23.09.2020 12:17
Foto: stock.adobe.com
Światowa Organizacja Meteorologiczna 23 września potwierdziła pomiar sprzed 29 lat informując, że temperatura zarejestrowana przez stację Klinck była najniższą temperaturą zarejestrowaną na półkuli północnej.
Poprzedni rekord - minus 67,8 stopni Celsjusza - zarejestrowano dwukrotnie na Syberii - w 1933 (Ojmiakon) i 1892 roku (Wierchojańsk).
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funkcji, które wspierają rozwój kariery. Znajdziesz tu m.in. opinie o pracodawcach, porady dotyczące poszukiwania pracy oraz wiele innych interesujących narzędzi. Jeśl chcesz poznać wszystkie funkcje portalu GoWork, przeczytaj poniższy artykuł i już dziś skorzystaj z jego możliwości.
W sobotę 21 września w Warszawie odbył się 25. już Bieg po Nowe Życie, największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów.
Trener Franciszek Smuda o presji, możliwych zmianach i wierze w zwycięstwo nad Czechami
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Lato jeszcze nie zagościło w pełni, a już organizatorzy prześcigają się w ogłaszaniu line-upów kolejnych wydarzeń. Które festiwale musisz wziąć pod uwagę, jeśli lubujesz się w elektronicznych setach? A jakie imprezy spodobają się tym wolącym pobujać się do rapowych bitów? Poniżej przybliżamy 4 wyjątkowe festiwale muzyczne!
9 lutego brazylijscy naukowcy ze stacji polarnej na wyspie Seymour zarejestrowali w Antarktyce ( część świata znajdująca się na półkuli południowej, która obejmuje Antarktydę oraz otaczający ją Ocean Południowy i położone na nim wyspy) temperaturę 20,75 stopni Celsjusza.
Liczba pingwinów antarktycznych w niektórych koloniach znajdujących się na Zachodniej Antarktydzie zmniejszyła się nawet o 77 proc. od czasu ostatniego badania tych populacji w latach 70-tych - alarmują naukowcy, którzy badają skutki zmian klimatycznych na Antarktydzie.
Lipiec 2019 roku był najcieplejszym miesiącem w historii pomiarów temperatury na Ziemi - wynika ze wstępnych danych.
Meteorolodzy przewidują, że w tym tygodniu Europę nawiedzi fala rekordowych upałów w Belgii, Francji i Holandii. Światowa Organizacja Meteorologiczna ostrzega, że fale upałów to efekt zmian klimatu i będą zdarzać się coraz częściej.
Stężenie CO2 w atmosferze Ziemi w 2016 roku było najwyższe od 800 tys. lat - alarmuje Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO, agenda ONZ).
Stężenie dwutlenku węgla w atmosferze ziemskiej osiągnęło w 2016 roku nienotowany dotąd poziom.
Najpierw wiosna, potem lato, a teraz już cały rok 2015 jest najcieplejszy w historii pomiarów meteorologicznych.
Region organizuje szereg akcji pomocowych, również skierowanych do dzieci i młodzieży.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas