Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 25.10.2017 10:20 Publikacja: 25.10.2017 00:01
Fenki bardzo często przechwytywane są w celu nielegalnego handlu zwierzętami. Znajdujący się na zdjęciu, trzy miesięczny fenek miał zostać sprzedany na południu Tunezji.
Foto: ©Bruno D’Amicis/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Widok miejscowych gruntów w regionie Altamira w brazylijskiej Amazonii
Foto: © Daniel Beltrá/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Orangutan na zdjęciu występuje trzy razy dziennie w Międzynarodowym Cyrku Chimelong w Chinach. Choć orangutany są gatunkiem zagrożonym, ich młode sprzedawane są często w przemyśle domowym lub rozrywkowym.
Foto: ©Britta Jaschinski/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Rekin złapany w Meksyku. Miliony osobników tego gatunku umiera każdego roku będąc ofiarami połowów.
Foto: ©Brian Skerry/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Około 4000 zamarzniętych pangolinów wewnątrz pojemnika wysyłkowego w porcie w Sumatrze. Zwierzęta te są wykorzystywane w tradycyjnej medycynie chińskiej, a ich mięso uważane jest za niesamowicie delikatne.
Foto: ©Paul Hilton/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
50-letni słoń w Parku Narodowym Chitwan został zakuty w łańcuchy, gdyż zabił pięciu żołnierzy.
Foto: ©Patrick Brown/Panos Pictures/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
30 kwietnia 2016 roku w w Nairobi National Park w Kenii spalono 105 ton kości słoniowej.
Foto: ©Charlie Hamilton James/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Ten osierocony, mały goryl sprzedawany był na targu mięsnym w Kamerunie. Kupiono go za bezwartościowy pierścień, a następnie zabrano do sanktuarium na drugim końcu kraju. Zmarł kilka miesięcy później.
Foto: ©Karl Ammann/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Pozostałości lasu deszczowego w Amazonii.
Foto: ©Charlie Hamilton James/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Lemury w Zoo Whenzou w Zhejiang w Chinach. Zwierzęta te są gatunkiem zagrożonym i uważa się, że na wolności znajduje się jedynie 2000 osobników. Jest to spowodowane utratami siedlisk, kłusownictwem i polowaniami.
Foto: ©Zheng Xiaoqun/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Skonfiskowane przez amerykańskie służby kopyta nosorożców. W ich magazynie w Kolorado przechowywanych jest około 1,3 miliona tego rodzaju przedmiotów.
Foto: ©Britta Jaschinski/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Wolontariuszka z organizacji pozarządowej Care for Wild Africa leżąca z małym nosorożcem, który musiał zostać poddany leczeniu po tym, jak zaatakowały go hieny. Nosorożec został osierocony, gdy jego matka została zabita przez kłusowników.
Foto: ©Brent Stirton/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Członkini jednostki przeciwdziałającej kłusownictwu, założonej w Zimbabwe.
Foto: ©Adrian Steirn/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Thandi - samica nosorożca, której kłusownicy ucięli róg. Stała się ona symbolem walki z zabijaniem i polowaniem na te zwierzęta.
Foto: ©Neil Aldridge/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Orzeł hodowany w niewoli na Filipinach. Orły są gatunkiem krytycznie zagrożonym, między innymi z powodu utraty siedlisk.
Foto: ©Klaus Nigge/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Tony Fitzjohn z Jipe - lwem, który po tym jak został osierocony, był przez niego wychowywany, a następnie wypuszczony na wolność. Zwierzę zostało zamordowane przez kłusowników wkrótce po zrobieniu tego zdjęcia.
Foto: ©Olly and Suzi/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Mężczyzna z osieroconym słoniem w Abu Camp w Botswanie. Słonie są tam wychowywane do dojrzałości, a następnie uwalniane w ramach długoterminowego badania zwierząt.
Foto: ©Chris Packham?/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Goryl w rękach swojego opiekuna, gdy jadą do nowego, większego zakątka dla zwierząt. Ludzie zajmują się tam małpami ocalonymi przez Ape Action Africa w Kamerunie.
Foto: ©Jo-Anne McArthur/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Para młodych tygrysów bengalskich w Indiach w Ranthambhore National Park. Obecnie mniej niż 4 000 tygrysów pozostaje na wolności. Jest to konsekwencją kłusownictwa, głównie w Chinach oraz Azji Południowo-Wschodniej.
Foto: ©Sudhir Shivaram/PHOTOGRAPHERS AGAINST WILDLIFE CRIME™
Grupa zwróci uwagę na ten istotny problem publikując w maju 2018 roku niezwykłą książkę. Artyści zamierzają wydać ją w języku angielskim na rynki europejskie i amerykańskie oraz w języku mandaryńskim do dystrybucji w Chinach.
To pierwszy raz, gdy grupa dobrze znanych, wielokrotnie nagradzanych fotografów i fotoreporterów spotkała się, aby powiedzieć głośno i wyraźnie „NIE”.
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funkcji, które wspierają rozwój kariery. Znajdziesz tu m.in. opinie o pracodawcach, porady dotyczące poszukiwania pracy oraz wiele innych interesujących narzędzi. Jeśl chcesz poznać wszystkie funkcje portalu GoWork, przeczytaj poniższy artykuł i już dziś skorzystaj z jego możliwości.
W sobotę 21 września w Warszawie odbył się 25. już Bieg po Nowe Życie, największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów.
Trener Franciszek Smuda o presji, możliwych zmianach i wierze w zwycięstwo nad Czechami
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Lato jeszcze nie zagościło w pełni, a już organizatorzy prześcigają się w ogłaszaniu line-upów kolejnych wydarzeń. Które festiwale musisz wziąć pod uwagę, jeśli lubujesz się w elektronicznych setach? A jakie imprezy spodobają się tym wolącym pobujać się do rapowych bitów? Poniżej przybliżamy 4 wyjątkowe festiwale muzyczne!
Gdy wokół hulają polityczne emocje związane z pierwszą rocznicą powołania rządu, z głośników w supermarketach sączą się już bożonarodzeniowe przeboje, a my w popłochu robimy ostatnie zakupy, warto pozwolić sobie na moment adwentowego zatrzymania. A nie ma lepszej drogi, by to zrobić, niż dobra lektura.
W Kielcach na Białogonie doszło do awarii magistrali wodociągowej. Zasila ona ponad 60 proc. mieszkańców wodą z głównego ujęcia w tej części miasta.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
W „Pułapce na myszy” Agathy Christie aktorzy Ateneum pokazują, że umieją grać na różnych instrumentach równocześnie. Czy to jeden z najlepszych spektakli roku? Niewykluczone.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas