Aktualizacja: 21.11.2024 19:44 Publikacja: 28.09.2022 16:57
Foto: Bloomberg
Linia lotnicza ogłosiła nową politykę tożsamości płciowej, która pozwala pracownikom wybrać dowolnie, który z zaprojektowanych przez słynną projektantkę Vivienne Westwood uniformów, zakładać do pracy. Nie muszą się przy tym pracownicy oglądać na to, dla której płci przeznaczony jest uniform – „bez względu na ich płeć, tożsamość lub ekspresję płciową”. Steward czy pilot mogą pracować w spódnicy, jeżeli tylko będą chcieli. Warto przy tym zauważyć, że sam projekt Vivienne Westwood jest domyślnie neutralny płciowo.
Pogarszająca się kondycja rosyjskiej floty komercyjnej zmusiła władze do poszukiwania nowych rozwiązań. Chcą przekonać kraje, które nie nałożyły na Rosję sankcji, aby im pomogły. Jak na razie bez sukcesów.
Lotnisko Chopina w Warszawie w październiku odprawiło niemal 1,9 mln pasażerów. To o 14,6 proc. więcej niż w ubiegłym roku. I więcej niż prognozował wcześniej port.
Boeing rozpoczął zapowiadane cięcia zatrudnienia od stanu Waszyngton, gdzie pod Seattle mieści się słynna fabryka koncernu. Wypowiedzenia dostało już 438 związkowców, którzy zorganizowali siedmiotygodniowy strajk.
W grudniu 2024 r. zostaną przedstawione szczegóły rozbudowy lotniska Chopina. - Wtedy poinformujemy o przyjętej koncepcji, harmonogramie i kosztach - powiedział PAP Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Uruchomiono gigantyczny port w Chancay w Peru, największy w Ameryce Płd., zbudowany przez Chiny, które masowo inwestują w Ameryce Łacińskiej. Prezydent Xi Jinping i prezydent Peru, Dina Beluarte uczestniczyli w uroczystej inauguracji olbrzymiego portu (nadal w budowie) przez chińskie firmy w Chancay w prowincji Huaral, 80 km na północ od stolicy kraju, Limy. Jest połączony tunelem z autostradą panamerykańską i ze stolicą kraju..
Richard Branson, którego Virgin Galactic oferuje turystyczne loty suborbitalne, zainwestował w inny projekt. W przyszłym roku chętnych zabiorą w stratosferę balony z luksusowymi kapsułami, a sam Branson poleci jako pierwszy.
Generacja Z zyskało opinię pokolenia, które woli samodzielność, niechętnie podporządkowuje się hierarchii w korporacjach i nie okazuje szacunku przełożonym. Brytyjski miliarder Richard Branson ma dla Gen Z radę dotyczącą kariery.
Bardzo drogie bilety na przejazdy superpociągiem Eurostar, kursującym pod Kanałem La Manche mogą wkrótce stanieć. Na tych trasach wkrótce pojawi się konkurencja.
Statek Unity zabrał trzech Włochów w misję badawczą, a kolejne, przeważnie turystyczne loty dla bogatych klientów, mają się odbywać co miesiąc.
VSS Unity poleci w pierwszy komercyjny lot na skraj kosmosu, a potem ma odbywać comiesięczne loty turystyczne. Katastrofa „Titana" prowokuje pytania, np. czy płacący bogaci pasażerowie w kosmosie też powinni liczyć na misje ratunkowe? I kto za to zapłaci?
Jeszcze przed końcem czerwca wystartuje prom kosmiczny Virgin Galactic. Nowojorska giełda oszalała po tej informacji.
To ostateczny koniec kosmicznych marzeń znanego miliardera. Virgin Orbit sprzedała swoje odrzutowce, rakiety i nieruchomości za ledwie 36 mln dolarów. To prawie siedmiokrotnie mniej, niż liczył Branson.
Kosmiczna firma znanego miliardera Richarda Bransona zakończyła swój lot z hukiem. We wtorek Virgin Orbit złożył wniosek upadłościowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas