Aktualizacja: 25.11.2024 01:59 Publikacja: 05.07.2022 12:48
Foto: Bloomberg
SAS należy do właścicieli (rządów) w dwóch skandynawskich krajach: Danii i Szwecji. Swoje udziały wcześniej sprzedali Norwegowie. Akcje przewoźnika są także na giełdzie w Sztokholmie. A linia jest w naprawdę poważnych kłopotach finansowych. Zarząd właśnie wystąpił do amerykańskiego sądu upadłościowego o ochronę przed wierzycielami i zgodę na restrukturyzację wg Art 11. — To bardzo niefortunny moment na akcję strajkową w tej sytuacji. Właśnie szukamy inwestora, który wesprze nas w wychodzeniu z problemów finansowych — powiedział Anko van der Werff, prezes i dyrektor generalny SAS podczas briefingu prasowego w Kopenhadze.
Z przyczyn technicznych 50 proc. floty airbusów w Rosji zostało wyłączonych z eksploatacji. Największe są kłopoty z silnikami. Takie same ma także Wizz Air. Tyle, że Węgrzy mają dostęp do serwisowania. Rosjanie – nie.
Pięć tanich linii lotniczych – Ryanair, Vueling, easyJet, Norwegian i Volotea – zostało ukaranych w Hiszpanii łączną kwotą 179 mln euro za stosowanie nieuczciwych praktyk. Najwięcej zapłacić musi Ryanair.
Szwedzki producent baterii do samochodów elektrycznych oraz wielkoskalowych magazynów energii broni się przed upadkiem. Złożył wniosek o ochronę przed wierzycielami. Firma popadła w olbrzymie problemy finansowe. Spółka potrzebuje 1,2 mld USD.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz należące do Grupy Ryanair linie lotnicze Ryanair Sun (BUZZ) i Ryanair DAC podpisały umowę o wymianie doświadczeń szkoleniowych.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Linie lotnicze wyposażają swoje załogi już nie tylko w plastikowe kajdanki, ale i taśmę klejącą. Przydała się w ostatni wtorek załodze American Airlines. Bo w tym roku wyraźnie wzrosła liczba niesfornych i chamskich pasażerów.
Do niecodziennego zdarzenia doszło na pokładzie skandynawskich linii lotniczych SAS. Jedna z pasażerek znalazła w zaserwowanym jej podczas lotu daniu mysz. Gryzoń zmusił załogę do lądowania awaryjnego.
Polskie firmy pod względem wykorzystania sztucznej inteligencji dzieli przepaść od światowych liderów używających tej technologii. Jak się okazuje, przedsiębiorcy i pracownicy wciąż boją się używać takich narzędzi.
Amerykański fundusz Apollo Global Management jest bliski uzyskania zgody rządów Szwecji i Danii na przejęcie większościowego pakietu udziałów w SAS AB w ramach planu ratunkowego dla skandynawskiej linii lotniczej.
Lufthansa, SAS i KLM to linie lotnicze, które w 2022 roku najczęściej odwoływały swoje połączenia, wynika z analizy firmy Mabrian Technologies. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się również tanie linie lotnicze.
Członkowie związków zawodowych ze Szwecji, Danii i Norwegii zagłosowali za przyjęciem układu zbiorowego wynegocjowanego z liniami lotniczymi SAS w zeszłym miesiącu. Piloci nie wznowią strajku – poinformowały związki zawodowe.
SAS uruchomił program wypracowania oszczędności, ma nadzieję, że uda mu się pozyskać nowy kapitał po większej stracie kwartalnej, bo zmalał popyt na przewozy, a konkurencja jest duża.
Linie lotnicze SAS wznawiają sieciowe połączenie z Wrocławia na kopenhaskie lotnisko Kastrup. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu.
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….? W tej złożonej drabinie społecznej pełnią zgoła inne, niższe funkcje – są żonami, sekretarkami, laborantkami. Tak było w czasach PRL-u, a jak jest dzisiaj? Jaką rolę w wyrównywaniu szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy odgrywają Sektorowe Rady ds. Kompetencji?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas