Aktualizacja: 21.02.2025 11:07 Publikacja: 05.07.2022 12:48
Foto: Bloomberg
SAS należy do właścicieli (rządów) w dwóch skandynawskich krajach: Danii i Szwecji. Swoje udziały wcześniej sprzedali Norwegowie. Akcje przewoźnika są także na giełdzie w Sztokholmie. A linia jest w naprawdę poważnych kłopotach finansowych. Zarząd właśnie wystąpił do amerykańskiego sądu upadłościowego o ochronę przed wierzycielami i zgodę na restrukturyzację wg Art 11. — To bardzo niefortunny moment na akcję strajkową w tej sytuacji. Właśnie szukamy inwestora, który wesprze nas w wychodzeniu z problemów finansowych — powiedział Anko van der Werff, prezes i dyrektor generalny SAS podczas briefingu prasowego w Kopenhadze.
Solidne wyniki finansowe, dostawy nowych samolotów przyspieszą. - Ale to wszystko nie może odbywać się kosztem bezpieczeństwa produkcji oraz dekarbonizacji - zapowiada Guillaume Faury, prezes Airbusa.
Kłopoty z nawigacją przy zakłóconym sygnale GPS oraz przekleństwa w kabinie pilotów spowodowały katastrofę AZAL Airlines - uważa Aleksander Jakowlew, rosyjski ekspert lotniczy. Ani słowa o tym, że samolot został ostrzelany przez Rosjan.
Pociągi na szybkiej linii między Warszawą, Łodzią, Wrocławiem i Poznaniem pojadą 320 km/h, a podróż do stolicy potrwa najwyżej 100 minut. Będzie nowa flota dla LOT, CPK ruszy w 2032 r. – mówi Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury.
Rząd Hiszpanii nie patrzy przychylnie na przejęcie przez PFR 40 proc. akcji producenta superszybkich pociągów Talgo. W tej sytuacji polski fundusz nie przedstawi w tej sprawie oferty - podaje w czwartek hiszpańska prasa.
Producenci aut w USA obawiają się ceł na importowane z Kanady i Meksyku towary. Przedstawiciele Forda alarmują, że tego typu działania będą szkodliwe dla sektora i pozwolą zdobyć silniejszą pozycję producentom samochodów z Europy czy Azji.
Największy przewoźnik krajów nordyckich, Scandinavian Airlines, po kilku latach przerwy znów będzie latać z Portu Lotniczego Wrocław.
Do niecodziennego zdarzenia doszło na pokładzie skandynawskich linii lotniczych SAS. Jedna z pasażerek znalazła w zaserwowanym jej podczas lotu daniu mysz. Gryzoń zmusił załogę do lądowania awaryjnego.
Polskie firmy pod względem wykorzystania sztucznej inteligencji dzieli przepaść od światowych liderów używających tej technologii. Jak się okazuje, przedsiębiorcy i pracownicy wciąż boją się używać takich narzędzi.
Amerykański fundusz Apollo Global Management jest bliski uzyskania zgody rządów Szwecji i Danii na przejęcie większościowego pakietu udziałów w SAS AB w ramach planu ratunkowego dla skandynawskiej linii lotniczej.
Lufthansa, SAS i KLM to linie lotnicze, które w 2022 roku najczęściej odwoływały swoje połączenia, wynika z analizy firmy Mabrian Technologies. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się również tanie linie lotnicze.
Członkowie związków zawodowych ze Szwecji, Danii i Norwegii zagłosowali za przyjęciem układu zbiorowego wynegocjowanego z liniami lotniczymi SAS w zeszłym miesiącu. Piloci nie wznowią strajku – poinformowały związki zawodowe.
SAS uruchomił program wypracowania oszczędności, ma nadzieję, że uda mu się pozyskać nowy kapitał po większej stracie kwartalnej, bo zmalał popyt na przewozy, a konkurencja jest duża.
Linie lotnicze SAS wznawiają sieciowe połączenie z Wrocławia na kopenhaskie lotnisko Kastrup. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas