Aktualizacja: 22.11.2024 02:24 Publikacja: 13.09.2021 16:05
Foto: Bloomberg
Na początku września po fiasku rozmów dyrekcja wystąpiła do sądu pracy we Frankfurcie o ogłoszenie zakazu strajku. Sąd odrzucił jednak wniosek Deutsche Bahn, maszyniści nie przyjęli propozycji wypłaty 600 euro premii związanej z koronawirusem i krótszego harmonogramu podwyżek płac, rozszerzyli akcję protestacyjną na transport ładunków i przewozy pasażerów. Protest trwał do 7 września.
11 września dyrekcja DB zaproponowała podwyżkę zarobków o 3,2 proc. rozłożoną na 36 miesięcy, premię związaną z pandemią oraz dodatkowe świadczenia, pewne zobowiązania emerytalne oraz zgłosiła gotowość zmiany ustaleń w układzie zbiorowym pracy.
Pogarszająca się kondycja rosyjskiej floty komercyjnej zmusiła władze do poszukiwania nowych rozwiązań. Chcą przekonać kraje, które nie nałożyły na Rosję sankcji, aby im pomogły. Jak na razie bez sukcesów.
Lotnisko Chopina w Warszawie w październiku odprawiło niemal 1,9 mln pasażerów. To o 14,6 proc. więcej niż w ubiegłym roku. I więcej niż prognozował wcześniej port.
Boeing rozpoczął zapowiadane cięcia zatrudnienia od stanu Waszyngton, gdzie pod Seattle mieści się słynna fabryka koncernu. Wypowiedzenia dostało już 438 związkowców, którzy zorganizowali siedmiotygodniowy strajk.
W grudniu 2024 r. zostaną przedstawione szczegóły rozbudowy lotniska Chopina. - Wtedy poinformujemy o przyjętej koncepcji, harmonogramie i kosztach - powiedział PAP Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Uruchomiono gigantyczny port w Chancay w Peru, największy w Ameryce Płd., zbudowany przez Chiny, które masowo inwestują w Ameryce Łacińskiej. Prezydent Xi Jinping i prezydent Peru, Dina Beluarte uczestniczyli w uroczystej inauguracji olbrzymiego portu (nadal w budowie) przez chińskie firmy w Chancay w prowincji Huaral, 80 km na północ od stolicy kraju, Limy. Jest połączony tunelem z autostradą panamerykańską i ze stolicą kraju..
Od wybuchu wojny w Ukrainie Niemcy stali się ostrożniejsi w kupowaniu wyjazdów - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród pracowników tamtejszej branży turystycznej.
Niemiecki Instytut Roberta Kocha skreślił dziś z listy obszarów dużego ryzyka covidowego wszystkie kraje. Dla podróżnych to ułatwienie, bo nie muszą już wypełniać formularzy meldunkowych ani odbywać kwarantanny po przyjeździe do Niemiec.
Niemiecki koncern energetyczny E.ON zapowiedział, że jest gotowy do rozmów o możliwym wydłużeniu czasu pracy elektrowni jądrowych w Niemczech.
Alice Weidel, liderka Alternatywy dla Niemiec (AfD), skrytykowała decyzję rządu Niemiec o wstrzymaniu certyfikacji gazociągu Nord Stream 2.
54 procent Niemców planuje w tym roku wyjechać na wakacje. To spora zmiana w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy taką deklarację składało tylko 45 procent pytanych. Jednocześnie co piąty nie zamierza na razie wybierać się w podróż.
Annalena Baerbock zamierza jak najczęściej korzystać z lotów komercyjnych zamiast latać rządowymi samolotami, aby ograniczać emisje CO2.
Technologia i produkty białostockiej spółki Photon Entertainment trafiły już na 70 rynków m.in. do Stanów Zjednoczonych a sieć i wolumen sprzedaży stale rośnie.
Ten felieton trzeba zacząć od faktów. Te są zaś takie, że choć Niemcy nie uznają Polaków za mniejszość narodową, to na poziomie landów wspierają nauczanie języka polskiego i przekazują na to środki publiczne. Jest więc kłamstwem stwierdzenie, którym posługują się nasi politycy, że na naukę polskiego Niemcy nie przekazują ani euro. Nie ma też mowy o symetrii w stosunkach, bo mniejszość niemiecka w Polsce to po prostu obywatele polscy, którzy od pokoleń mieszkają na tej ziemi, podczas gdy Polacy w Niemczech to obecnie w ogromnej większości emigranci. I jednym, i drugim należy się nauka języka, wsparcie aspiracji narodowych, ale sytuacja jest jednak odmienna.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas