Aktualizacja: 10.04.2019 15:00 Publikacja: 10.04.2019 13:23
Foto: 123RF
Tylko brexitowe groźby kłopotów z podróżami do Wielkiej Brytanii wydają się nierealne, bo do majówki Wielka Brytania z Unii Europejskiej raczej nie wyjdzie. Ale zapowiadany strajk pracowników hiszpańskich lotnisk, który ma zacząć się w Wielką Sobotę, wyraźnie rozszerza się na nowe środki transportu i nowe daty. Ma zostać powtórzony nie tylko w Niedzielę Wielkanocną, ale i we środę, 24 kwietnia.
Już w najbliższy piątek, 12 kwietnia, zastrajkuje kontrola bezpieczeństwa na lotnisku Barajas w Madrycie. 17 kwietnia protest zaczną też hiszpańscy kolejarze z firmy Adif zajmujący się utrzymaniem infrastruktury. Tydzień później do pracy nie przyjdą maszyniści z Renfe, odpowiednika naszego PKP. Dla wybierających się do Barcelony na długi majowy weekend ważna jest informacja, że 29 kwietnia stanie metro w stolicy Katalonii.
120 kilometrów na prądzie? To możliwe i to, mimo że Skoda Kodiaq samochodem elektrycznym, czyli EV nie jest. To hybryda, czyli HEV, ale plug-in, czyli PHEV. Jak się w tym wszystkim połapać? Czym PHEV różni się od HEV i jakie daje to korzyści, na co dzień?
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Aż o 41 proc. wzrosną opłaty lotniskowe w Amsterdamie. To oznacza 15 euro więcej dla każdego pasażera odlatującego z Schiphol. Dla przesiadających się to aż 30 euro.
W najbliższy poniedziałek okaże się, czy jest szansa na zakończenie strajku mechaników Boeinga. Zarząd znacząco poprawił ofertę.
Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego zezwala liniom lotniczym z tego kraju na latanie do Iranu, Izraela, Iraku i Libanu. Także na przeloty nad tymi krajami.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Milion rosyjskich taksówkarzy odmówiło spełnienia nowych żądań władz i przeszło do pracy w szarej strefie. Powszechnie narzekają też na złą jakość chińskich samochodów, których udział w rosyjskiej flocie taksówkarskiej sięga już 80 procent.
Przemysł i spedytorzy domagają się dopuszczenia do ruchu w Polsce długich zestawów. Ministerstwo Infrastruktury nie mówi „nie”.
Turcy nie sprzedadzą aktywów duńskiej firmie DFDS. W ostatniej chwili wycofali się z umowy.
Aż o 41 proc. wzrosną opłaty lotniskowe w Amsterdamie. To oznacza 15 euro więcej dla każdego pasażera odlatującego z Schiphol. Dla przesiadających się to aż 30 euro.
Ponad milion Polaków wybrało się w tym roku wypoczywać do Turcji nad Morzem Śródziemnym. W regionie zwanym Riwierą Turecką więcej niż gości z Polski było tylko Rosjan, Niemców i Brytyjczyków.
Nad Morzem Czerwonym otwiera się właśnie luksusowa wioska turystyczna. Nazywa się Shebara Resort i leży nie w Egipcie, ale w Arabii Saudyjskiej.
Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego zezwala liniom lotniczym z tego kraju na latanie do Iranu, Izraela, Iraku i Libanu. Także na przeloty nad tymi krajami.
VFS Global, dostawca usług outsourcingowych i technologicznych dla rządów i misji dyplomatycznych, rozszerza możliwości przetwarzania wiz dla osób podróżujących do Australii i Indonezji, w tym dla polskich turystów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas