- Boimy się o nasze dzieci, które są przyszłością tego pięknego miasta. Boimy się o nasze firmy i działalności, które w większości uzależnione są od zarobku na turystyce – tłumaczą organizatorzy protestu. Z części izolatoriów wojewoda małopolski już się wycofał.
Duże plany wobec małego miasta
Jak podaje Małopolski Urząd Wojewódzki, na początku kwietnia w Krakowie uruchomiono pierwsze izolatorium czyli miejsce dla osób zakażonych koronawirusem, które nie wymagają leczenia szpitalnego, a nie mogą przebywać w domu.
Pierwsze takie miejsce w Małopolsce powstało w hotelu Wyspiański przy Plantach w Krakowie. Prowadzi je Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Później ruszyły kolejne. Najwięcej, poza Krakowem miało powstać w Krynicy-Zdroju.
Jak podaje lokalny portal glos24.pl pierwsze izolatorium w kurorcie zostało utworzone na bazie pawilonów należących do Uzdrowiska Krynica-Żegiestów i obejmie budynki: Nowy Dom Zdrojowy, Stary Dom Zdrojowy, Sanatorium Patria.
W pierwszym z nich już funkcjonuje, a pozostałe obiekty miały być przygotowane do zagospodarowania w miarę narastających potrzeb. Z polecenia wojewody izolatorium w Krynicy-Zdroju utworzył też Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.