Aktualizacja: 30.08.2016 14:43 Publikacja: 30.08.2016 07:15
Foto: AFP
Na początku nie było informacji ofiarach czy osobach rannych. "Ich dokładna liczba jest weryfikowana" - mówił po wybuchu w rozmowie z Al Dżazirą przedstawiciel władz w Biszkeku.
Ministerstwo zdrowia Kirgistanu podało jednak, że jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wybuchu. Potem jednak informację zdementowano. W wyniku wybuchu rannych zostało pięć osób: dwóch ochroniarzy oraz trzy osoby pracujące w ambasadzie. Wszyscy są obywatelami Kirgistanu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Szef ukraińskiego Sztabu Generalnego potwierdza, że żołnierze z Korei Północnej brali już udział w walkach z ukraińskimi jednostkami w obwodzie kurskim.
Od trzech lat, bez trzech miesięcy, Ukraina broni się przed rosyjską agresją. W sobotę prezydent Wołodymyr Zełenski podczas międzynarodowej konferencji poświęconej żywności "Zboże z Ukrainy" wypowiedział się na temat ewentualnego terminu zakończenia konfliktu. Jego zdaniem "Ukraina ma szansę, aby zakończyć wojnę w przyszłym roku".
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie poinformowali Ukraińców o zgodzie na atakowanie celów w głębi Rosji bronią dostarczaną przez USA 12 listopada.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA chcą umorzyć Ukrainie 4,65 mld dolarów długu.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie przekażą Ukrainie kolejny pakiet pomocy wojskowej wart 275 mln dolarów.
Dwa dni po rewolucyjnej zmianie władzy w kraju Biszkek uspokajał Pekin, że będzie chronił jego firmy i zapewni im uprzywilejowane zasady działania.
Uczestnicy protestu przeciwko wynikowi wyborów parlamentarnych w Kirgistanie wdarli się do siedziby parlamentu oraz budynku Państwowego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego - informują lokalne serwisy informacyjne Akipress i 24.kg.
Kirgistan może w czwartek ponownie ogłosić stan wyjątkowy w Biszkeku i mieście Osz - największych miastach kraju - w związku z ponownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
Władze Kirgistanu ogłosiły stan wyjątkowy w trzech największych miastach kraju, w tym stolicy kraju, Biszkeku - informuje Reuters.
Władze aresztowały byłego szefa państwa za korupcję, stawiając kraj na krawędzi wojny domowej.
Były prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew oddał się w ręce władz i został zabrany do aresztu - poinformowało jego otoczenie.
Setki dużych miast na całym świecie będą narażone na susze, powodzie, burze i inne katastrofy klimatyczne - wynika z badania, przeprowadzonego przez Crowther Lab na Politechnice Federalnej w Zurychu.
- Manipulacje kursem tureckiej waluty mają na celu wzbudzenie wątpliwości co do stanu silnej i stabilnej gospodarki tureckiej - mówił w niedzielę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w czasie Turecko-Kirgiskiego Forum Biznesowego w Biszkeku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas