19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 09.04.2018 23:40 Publikacja: 08.04.2018 18:22
Uśmiechnięty Carles Puigdemont chwilę po ogłoszeniu wyroku niemieckiego sądu.
Foto: AFP
Lider katalońskich nacjonalistów Carles Puigdemont wyszedł w piątek o 13.51 z więzienia w Neumunster z szerokim uśmiechem na twarzy.
– To wstyd, że w Europie mamy więźniów politycznych. Powinni zostać natychmiast uwolnieni! Stale apelowaliśmy o dialog, a spotkała nas ze strony Madrytu tylko przemoc – oświadczył przed kamerami mediów z całego świata. Zapowiedział, że do czasu zakończenia procesu o ekstradycję będzie mieszkał w Berlinie, co daje mu możliwość przekonania niemieckich polityków do swojej sprawy. I być może osiągnięcia kluczowego celu secesjonistów: międzynarodowej mediacji między Barceloną i Madrytem. Dziennikarze nie zadali mu pytań o to, czemu złamał fundamentalne reguły prawne swojego kraju. Puigdemont znów stał się gwiazdą.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 13 na 14 stycznia ukraińskie drony atakowały cele w obwodach tulskim i saratowskim.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W ciągu tygodnia nad Ukrainą strącono ok. 400 celów powietrznych różnego typu.
Europa Środkowa różni się od zachodniej części kontynentu. Region rozwija się dynamicznie, ale pewne trendy przebiegają tu inaczej, zwłaszcza w obszarze energetyki. Przejawia się to zwiększonym popytem na gaz i utrzymującym się zapotrzebowaniem na tradycyjne paliwa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Pogłębiający się kryzys klimatyczny poważnie zagraża jednemu z kluczowych sektorów produkcji w Unii Europejskiej, zapewniającemu ok. trzech milionów miejsc pracy na kontynencie. Nieprzewidywalne zjawiska pogodowe w regionach winiarskich mogą całkowicie zmienić charakterystykę powstających tam win i zachwiać tą branżą.
Jakie pierwsze dni nowego roku, taki cały rok? Pracownicy biur podróży chcieliby pewnie spełnienia tej popularnej przepowiedni. W ostatnich dniach zdrożały bowiem cztery z pięciu najpopularniejszych wśród turystów kierunków. Czy organizatorzy wakacji przeżyją w styczniu oblężenie, jak w zeszłym roku?
Lepsze zarządzanie gospodarką wodną, zniwelowanie efektu sezonowości, ale też ochrona dziedzictwa kulturowego - to główne cele, jakie stawia sobie rząd Balearów, żeby rozwijać turystykę. Na ich realizację przeznacza ponad 850 milionów euro.
O ile cena Bułgarii dosyć wyraźnie się cofnęła po zwyżce z poprzedniego tygodnia, o tyle cena Wysp Kanaryjskich poszła w górę i przebiła dotychczasowy swój rekord – pokazują badania Traveldaty.
Chroniąc katalońskiego separatystę Carlesa Puigdemonta, Belgia i Niemcy przetarły szlak, którym teraz, udzielając schronienia Marcinowi Romanowskiemu, podążają Węgry. W obu przypadkach w tle pojawia się Rosja.
Biura podróży z Grupy Dertour zamknęły miniony rok turystyczny wzrostem liczby gości o 21 procent i przychodów o 33 procent. Jednej z przyczyn sukcesu upatrują... w brzydkiej pogodzie. Chwali też pomoc agentów turystycznych.
Ani agenci turystyczni, ani touroperatorzy sprzedający wycieczki do Hiszpanii nie muszą dostarczać żadnych danych o swoich klientach - rozwiewa wątpliwości, jakie się pojawiły po wejściu w życie dekretu nakazującego podawanie przez podróżnych wielu danych o sobie, Hiszpańskie Biuro Turystyki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas