19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 09:18 Publikacja: 17.09.2022 06:56
Obawa przed wzrostem cen prądu, ogrzewania i ciepłej wody jest wśród Polaków powszechna
Foto: Adobe Stock
Wojna Rosji z Ukrainą i ograniczenie dostaw surowców energetycznych z Rosji do państw Zachodu, doprowadziło do kryzysu energetycznego w Europie. Ceny gazu, dostarczanego dotąd do Europy w dużej mierze przez Rosję, osiągają rekordowo wysokie poziomy.
W wielu krajach rozpoczęto już działania mające na celu oszczędzanie energii - np. w Niemczech w miastach zaprzestano podświetlania budynków publicznych i zabytków, w niektórych miastach w urzędach z kranu leci wyłącznie zimna woda, lokalne władze zaprzestają też ogrzewania wody w basenach.
Mieszkańcy niemal całego kraju muszą w najbliższych godzinach przygotować się na trudne warunki atmosferyczne. Zarówno IMGW, jak i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) ostrzegają przed opadami marznącego deszczu i gołoledzią.
Za niecały tydzień swój zimowy wypoczynek rozpoczną uczniowie z pięciu województw. Czy będą mogli liczyć na prawdziwie zimową aurę ze śniegiem i mrozem? Czy raczej powinni nastawić się na dosyć ciepłe i deszczowe dni? Oto, jaka pogoda na początek ferii wyłania się ze wstępnych prognoz IMGW.
Doceniamy pracę Ukraińców, ale nie popieramy szybkiego przyjęcia Ukrainy do UE, to jedna z niewielu rzeczy, która łączy mieszkańców Grupy Wyszehradzkiej – Polaków, Czechów, Słowaków i Węgrów.
Kobiety, które doświadczyły nieudanej operacji plastycznej, często muszą stawić czoła nie tylko fizycznym konsekwencjom czy psychicznemu cierpieniu. Kiedy podejmują walkę o sprawiedliwość – okazuje się, że droga do niej jest bardzo długa i trudna, a szanse na wygraną – praktycznie zerowe.
Lotnisko Chopina w Warszawie na swoim profilu na Facebooku apeluje do pasażerów, aby sprawdzali bieżącą sytuację operacyjną - w tym godziny lotu - na stronie Lotniska Chopina w zakładce Przyloty/Odloty. Komunikat ma związek z awarią na lotnisku.
Prokuratorzy będą mieli nie tylko postępowania dyscyplinarne, ale być może postępowania karne - zapowiedział minister sprawiedliwości Adam Bodnar po publikacji Prokuratury Krajowej w sprawie śledztw prowadzonych za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości.
Najnowsza produkcja skandalizującego reżysera – Patryka Vegi – zebrała w polskich mediach miażdżące recenzje. Widzowie też nie dopisali. Danych zza granicy na razie brak.
Zdaniem większości Polaków były wiceminister sprawiedliwości w czasach rządów PiS, Marcin Romanowski powinien zostać sprowadzony do Polski - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Opinia24 dla RMF FM.
Przed nami kolejne wybory. Czy i tym razem młodzi chętnie pójdą do urn i jaką decyzję podejmą. Czy głosowanie wśród młodych ludzi stało się modne? W podcaście „Szkoła na nowo” dr Jędrzej Witkowski z Centrum Edukacji Obywatelskiej, współautor podstawy programowej nowego przedmiotu edukacja obywatelska.
Kolejne zwycięstwo Magdaleny Fręch w Australian Open. Polka pokonała Annę Blinkową i w trzeciej rundzie zagra z kolejną Rosjanką, ale znacznie bardziej wymagającą - Mirrą Andriejewą.
Premier Donald Tusk spotka się w środę w Warszawie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
Najważniejszym wydarzeniem pierwszych dwóch miesięcy prezydencji będzie wizyta kolegium komisarzy. To odbędzie się już niebawem. To ważny moment, ponieważ polski rząd i Komisja Europejska wspólnie rozpoczną dyskusję dotyczącą kształtu polityki unijnej na kolejne pięć lat – mówi o polskiej prezydencji wiceministra ds. UE Magdalena Sobkowiak-Czarnecka.
„Czy Pani/Pana zdaniem możliwa jest współpraca rządu, prezydenta i opozycji w działaniach związanych z polską prezydencją w Unii Europejskiej?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas