Aktualizacja: 21.01.2025 06:49 Publikacja: 24.10.2021 21:00
Foto: Irina Polina/TASS
Polska może budować mur na granicy z Białorusią, ale nie dostanie na to unijnych pieniędzy. – Jasno powiedziałam, że nie będzie finansowania drutu kolczastego i murów. Takie jest od dawna stanowisko Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego – powiedziała Ursula von der Leyen, przewodnicząca KE.
W końcowych wnioskach z zakończonego w piątek szczytu UE w Brukseli znalazł się zapis o możliwym finansowaniu reakcji Unii na hybrydowe ataki na granicach, ale „zgodnie z prawem UE i zobowiązaniami międzynarodowymi, w tym prawami podstawowymi". Jak mówi nam nieoficjalnie unijny dyplomata, to odzwierciedlenie faktu, że w czasie spotkania przywódców podnoszono kwestię praw migrantów na wschodniej granicy. Ale to tylko tyle. Nie było ani krytyki polskich władz, ani oficjalnie wyrażanych wątpliwości co do braku przejrzystości, ani wezwania do dopuszczenia na kontrowersyjny teren przedstawicieli unijnych instytucji, w tym agencji ochrony granic Frontex, która jest obecna na Litwie i Łotwie. Bo nad troską o sytuację przepychanych przez granicę migrantów przeważa obawa o niekontrolowany ich napływ.
Emeryci zaczęli wychodzić z długów, ale już wpadają w kłopoty przez wysokie ceny prądu - zaległości z tego tytułu w ciągu roku zwiększyły się o 8,5 mln zł.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Najbliższe miesiące aż do maja zapowiadają się całkiem ciekawie. Najnowsza długoterminowa prognoza numeryczna, którą podzielił się IMGW, wskazuje, że zimowe i wiosenne temperatury mogą nas zaskoczyć. Anomalie będą też dotyczyć sumy opadów.
„Czy poparł(a)by Pani/Pan wprowadzenie podatku obronnego, z którego wpływy byłyby przeznaczane na zakup uzbrojenia dla polskiej armii?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Po okresie intensywnych opadów śniegu stopniowo umacnia się trend niewielkiego ocieplenia. Wyższe temperatury widać m.in. w prognozach średnioterminowych IMGW. W których regionach Polski będzie najcieplej? Gdzie mogą pojawić się przymrozki?
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Mieszkańcy niemal całego kraju muszą w najbliższych godzinach przygotować się na trudne warunki atmosferyczne. Zarówno IMGW, jak i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) ostrzegają przed opadami marznącego deszczu i gołoledzią.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump poinformował, że trwają już przygotowania do jego spotkania z Władimirem Putinem, do którego powinno dojść w najbliższej przyszłości.
Włochy planują zaostrzenie zasad oceniania hoteli i restauracji przez internautów. Portale z recenzjami będą miały obowiązek dbać o autentyczność opinii i sprawdzać, czy oceniający faktycznie odwiedzili miejsca, o których piszą.
Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze wycofujące Stany Zjednoczone ze Światowej Organizacji Zdrowia.
Odpady niebezpieczne są szkodliwe dla ludzi i środowiska. Dlatego z dzikich wysypisk powinny być jak najszybciej usuwane. To jednak oznacza spory wydatek dla samorządu.
Donald Trump kilka godzin po objęciu prezydentury ułaskawił ok. 1 500 uczestników szturmu na Kapitol z 6 stycznia 2021 roku.
Co teoria gier mówi o perspektywie końca wojny? Porównanie rywalizujących ze sobą algorytmów komputerowych dowodzi, że najlepszą strategią w iteracyjnych grach dwustronnych jest zasada „wet za wet”.
Jednostki oświaty niejednokrotnie uczestniczą w różnego rodzaju międzynarodowych programach edukacyjnych, z tytułu których ponoszone są opłaty. Czy wypłata należności w związku z uczestnictwem szkoły w takim programie może być obciążona opodatkowaniem u źródła?
Donald Trump został zaprzysiężony na 47. prezydenta USA. Przysięgę złożył także wiceprezydent J.D. Vance. Ceremonię zaprzysiężenia relacjonowaliśmy na stronie rp.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas