Podziel się swoją dolegliwością

Pojawił się nowy portal społecznościowy - naszechoroby.pl. Serwis nie tylko z nazwy przypomina bijącą rekordy popularności stronę internetową Nasza-klasa.pl, choć jego użytkowników łączą wspólne choroby, a nie szkolne ławy.

Aktualizacja: 07.01.2009 19:44 Publikacja: 07.01.2009 16:14

Podziel się swoją dolegliwością

Foto: ROL

Połączyły nas choroby - czytamy hasło portalu na naszechoroby.pl. I rzeczywiście - użytkownicy tego portalu mogą podzielić się doświadczeniami z przebytych dolegliwości, chorób, operacji, czy kontaktów ze służbą zdrowia. Wymieniają też uwagi dotyczące lekarzy, z jakimi się zetknęli, a nawet doradzają sobie w wyborze lekarstw.

Na stronie można też znaleźć liczne artykuły dotyczące medycyny i ochrony zdrowia oraz słownik wyjaśniające poszczególne choroby.

Podobieństwa do Naszej-klasy.pl narzucają się same. Jednak nie tylko nazwa portalu, ale też wygląd i uporządkowanie strony nawiązują do popularnego serwisu społecznościowego. Na naszechoroby.pl po założeniu profilu można dołączyć się do określonego forum, znaleźć przyjaciół, edytować swój profil, wrzucić zdjęcie, ale także dołączyć swoje dolegliwości do listy w zakładce "Moje choroby".

Portal został uruchomiony jesienią 2008 roku. Jego twórcą jest 28-letni Piotr Mówiński.

Uruchomienie naszechoroby.pl z pewnością nie spodoba się polskim przedstawicielom służby zdrowia. Ostatnio lekarze w Hiszpanii alarmowali o zjawisku, jakie można nazwać hipochondrią internetową. Ciągłe czytanie o chorobach w Internecie może bowiem spowodować nieuzasadnione przekonanie o posiadaniu przynajmniej jednej takiej dolegliwości.

[link=http://www.naszechoroby.pl/" "target=_blank]www.naszechoroby.pl[/link]

Społeczeństwo
Długoterminowa prognoza pogody od lutego do maja. IMGW przewiduje sporo anomalii
Materiał Promocyjny
Koszty leczenia w przypadku urazów na stoku potrafią poważnie zaskoczyć
Społeczeństwo
Sondaż: Jak zmieniło się nastawienie do Ukraińców? Wiemy, co uważają Polacy
Społeczeństwo
Sondaż: Polacy chcą powrotu kontroli na granicach w UE
Społeczeństwo
Zmiana czasu na letni 2025. Kiedy przestawiamy zegarki?
Społeczeństwo
Niemcy zmieniają prawo, migranci zostaną w Polsce