Aktualizacja: 20.09.2019 13:40 Publikacja: 20.09.2019 10:00
Foto: Fotorzepa, Anna Zombirt
„Największą utraconą szansą opozycji w 2019 roku był ogromny i rosnący rezerwuar młodzieżowej wrażliwości w kwestiach klimatycznych”
Foto: Anna Zombirt
Foto: Fotorzepa, Anna Zombirt
Foto: Fotorzepa, Anna Zombirt
Foto: Fotorzepa, Anna Zombirt
Foto: Fotorzepa, Anna Zombirt
Foto: Fotorzepa, Anna Zombirt
Foto: Fotorzepa, Anna Zombirt
Foto: Fotorzepa, Anna Zombirt
Foto: Fotorzepa, Anna Zombirt
Foto: Fotorzepa, Ada Michalak
Foto: Fotorzepa, Ada Michalak
Jak informowali kilki dni temu organizatorzy akcji, demonstracje odbędą się dziś m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Krakowie, Rzeszowie, Trójmieście, Olsztynie, Łodzi, Katowicach, Szczecinie i Bydgoszczy. Łącznie do akcji przyłączyli się młodzi mieszkańcy ponad 60 miast.
"Jutrzejszy protest będzie czymś zupełnie innym. Czymś większym i głośniejszym niż przeciętny zryw. To początek historycznej mobilizacji całego społeczeństwa. Jutro wyjdziemy na ulicę w ponad 2820 miastach na całym świecie. W ponad 150 krajach na 7 kontynentach" - zapowiadali organizatorzy.
Andrzej Stróżny, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego z grupą byłych agentów założył stowarzyszenie reklamujące się jako „niezależni w służbie dla Polski”. Czy to podwaliny pod BBN?
„Czy Europa bez pomocy USA jest w stanie Pani/Pana zdaniem udzielić Ukrainie pomocy wystarczającej do stawiania oporu Rosji?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
Ekspercka komisja opiniuje planowane zakupy zabytkowych obiektów do muzeów, które podlegają Ministerstwu Kultury. Dotychczas pozwoliła na zakup 41 obiektów, ale nie bezwarunkowo.
Ośrodek Karta, który powstał w czasach PRL, apeluje o kupowanie swoich wydawnictw. To może pomóc przetrwać tej zasłużonej dla Polski instytucji.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
„Jak ocenia Pani/Pan decyzję USA o zgodzie na atakowanie amerykańską bronią celów w głębi Rosji przez Ukrainę?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Policja ujawniła nowe informacje w sprawie incydentu, do którego doszło w sobotę na warszawskiej Pradze. "Policjant, z którego broni padł strzał, służbę w policji pełnił od ponad roku, ukończył niezbędne szkolenie i pozytywnie zdał egzaminy" – podkreślono, odnosząc się do sprawy funkcjonariusza, który śmiertelnie postrzelił kolegę podczas interwencji.
Media donoszą o pojawieniu się w Portugalii pochodzącego z Azji komara tygrysiego. Jego ukąszenie może być groźne dla ludzi i zwierząt.
Żądanie alimentów od byłego partnera sąd może ocenić jako sprzeczne z zasadami współżycia społecznego - tłumaczy adwokatka Maria Sankowska-Borman z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.
Wybitna indywidualność wśród wykonawców muzyki dawnej, Francuz Alexis Kossenko, został oskarżony przez studentów i muzyków o niedozwolone zachowania. Artysta rezygnuje z występów, nie pojawi się też na grudniowych koncertach w Warszawie.
„Nowy świat na Marsie” Roberta Zubrina należy czytać wraz z wcześniejszą książką „Czas Marsa”, która ukazała się w połowie lat 90. A to w celu odnotowania zmian, jakie nastąpiły w astronautyce w ciągu ostatnich 30 lat.
„Abalone Go” to podróżna wersja klasycznej gry logicznej.
Poezja Zdzisława Lipińskiego jest zdyscyplinowana i skondensowana. Bardziej uwydatnia ciszę, przeciwwagę dla rozgadanej kultury masowej.
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas