Aplikacja do szukania jedzenia u sąsiadów

Aplikacja "Olio" stworzona w 2015 roku przez Tessę Cook, córkę rolnika z Anglii i Saashę Celestial-One z amerykańskiego Iowa ma służyć walce z marnotrawieniem jedzenia - pisze CNN Money.

Aktualizacja: 05.06.2017 13:06 Publikacja: 05.06.2017 12:50

Aplikacja do szukania jedzenia u sąsiadów

Foto: 123RF

CNN Money przypomina, że amerykańskie gospodarstwa domowe wyrzucają co roku jedzenie o łącznej wartości 165 miliardów dolarów. Dzięki Oilo część tego jedzenia może zamiast do kosza, trafić do sąsiadów - czytamy w serwisie CNN.

 

Użytkownicy Oilo wrzucają do aplikacji zdjęcia i opisy produktów żywnościowych, których już nie potrzebują, albo których nie zdążą zjeść przed upływem terminu ważności - a także informację kiedy i gdzie można się po żywność zgłosić.

Cook podkreśla, że aplikacja ma służyć m.in. zbliżeniu lokalnych społeczności. Oprócz tego jest jednak również szansą na ograniczenie ilości jedzenia, która trafia do śmietników. Z kolei piekarnie czy kawiarnie mogą za pomocą aplikacji rozdać produkty, których nie sprzedadzą w ciągu dnia, a które następnego dnia będą już czerstwe.

Cook zwraca również uwagę, że dla wielu osób może to być forma pomocy socjalnej - i ważne źródło zdobywania żywności. - Otrzymujemy podziękowania od osób, które piszą, że położyłyby się spać głodne, gdyby nie Olio - mówi Cook.

Jak dotąd aplikację pobrano 180 tys. razy. Jest najpopularniejsza w USA i Szwecji.

Olio współpracuję też z brytyjskimi sieciami supermarketów Sainsbury's i Morrison's.

Społeczeństwo
Księżna Kate ogłosiła remisję choroby nowotworowej
Społeczeństwo
Włochy. Geje mogą się kształcić w seminariach rzymskokatolickich. Ale jest warunek
Społeczeństwo
W Teksasie zatrzymano najemnika z Grupy Wagnera. W plecaku miał dron
Społeczeństwo
Czad: Atak na pałac prezydencki. Atakowali „pijani uzbrojeni w maczety”
Społeczeństwo
Fin skrytykował Elona Muska w serwisie X. Niecenzuralna odpowiedź miliardera