Aktualizacja: 19.02.2017 10:23 Publikacja: 19.02.2017 10:15
Foto: DO RSZ
W czasie konferencji dyskutowano m.in. na temat transportu i ruchu wojsk, ram prawnych oraz komunikacji strategicznej. W rozmowach uczestniczył Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Sławomir Wojciechowski.
Paneliści skupili się na koordynacji stacjonowania sił USA na terytorium RP ze szczególnym uwzględnieniem rozmieszczenia wojsk, aspektów prawnych i logistycznych. Omówiono pierwsze wnioski z przybycia i stacjonowania w Polsce żołnierzy amerykańskich w ramach operacji "Atlantic Resolve".
- Absolutnie nie mam żadnych intencji niestawienia się przed komisją śledczą, musi się to jednak odbywać zgodnie z prawem - mówi Piotr Pogonowski, były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW).
Blisko 6 tys. młodych ludzi podejmie w pierwszym roku naukę w nowo tworzonych oddziałach o profilu mundurowym, które będą przygotowywać do pracy w policji i w Straży Granicznej.
Sejmowa Komisja do spraw Służb Specjalnych chce ponad 100 mln zł na podwyżki dla funkcjonariuszy ABW. Ostatnie słowo będzie jednak należeć do ministra finansów.
Żandarmeria Wojskowa przejęła ochronę konwojów z pomocą dla Ukrainy od policji i CBŚP – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
W ramach akcji „Lucyna”, zwanej „psią grypą” na zwolnieniach lekarskich może przebywać ok. 10 tys. policjantów – twierdzą organizatorzy policyjnego protestu. Jednak skalę trudno zweryfikować, bo KGP o niej milczy.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję Rosji na Ukrainę. W nocy, po ataku ukraińskich dronów, doszło do pożaru zakładów przemysłowych w obwodzie rostowskim.
Sąd odrzucił wniosek byłego szefa ABW Piotra Pogonowskiego o uchyleniu mu kary porządkowej, który mógł wstrzymać jego zatrzymanie przez policję - ustaliła „Rzeczpospolita”.
Pierwsza tura wyników wyborczych w Rumunii może być powtórzona, jeśli Sąd Najwyższy unieważni wyniki wyborów, które odbyły się 24 listopada - powiedział Toni Grebla, szef rumuńskiej komisji wyborczej.
Większość Polaków zgadza się na zwiększenie wydatków na zbrojenia. Opinie respondentów w tej sprawie są podobne do tych wyrażanych tuż po wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie. W przyszłym roku rząd chce wydać na zbrojenia blisko 190 mld zł.
Szwecja zwróciła się do Chin z oficjalnym wezwaniem do współpracy przy wyjaśnianiu sprawy uszkodzenia kabli telekomunikacyjnych łączących Szwecję z Litwą i Finlandię z Niemcami.
Polska i Ukraina mogłyby jeszcze bardziej zacieśnić współpracę w branży energetycznej. Autorzy raportu Banku Gospodarstwa Krajowego wymieniają klika obszarów potencjalnej współpracy energetycznej w perspektywie krótko- i długoterminowej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 27 na 28 listopada Rosja przeprowadziła atak rakietowy na Ukrainę.
- Gdyby Ukraina miała się przestraszyć tych gróźb, mielibyśmy już dawno wojska rosyjskie na granicy Polski, Finlandii czy Norwegii - mówił na konferencji prasowej w Sztokholmie premier Donald Tusk.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas