- Muszę podkreślić, że nie otrzymałem żadnych korzyści majątkowych, a już na pewno nie otrzymałem żadnego mieszkania - oświadczył Piecha. Poinformował, że dwupokojowe mieszkanie wynajmowane przez jego syna znajduje się na dziesiątym piętrze w bloku na obrzeżach Krakowa, a opłaty za mieszkanie dokonywane są przelewami na konto.
Producent iwabradyny oświadczył, że refundacja tego preparatu nie miała żadnego związku z sytuacją mieszkaniową syna b. wiceministra zdrowia, Bolesława Piechy.
"Iwabradyna została uwzględniona w projekcie listy, opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia 17 października 2007 roku. Iwabradyna nie została zatem dopisana na listę leków refundowanych po spotkaniu ministra Piechy z przedstawicielami firmy Servier Polska w dniu 7 listopada 2007 roku" - napisał w oświadczeniu dyrektor generalny Servier Polska Matthieu Accolas.
"O sytuacji mieszkaniowej syna ministra Bolesława Piechy firma Servier Polska dowiedziała się w dniu dzisiejszym z powyższych publikacji i zdecydowanie zaprzecza, że ma jakikolwiek związek z tą kwestią" - dodał Accolas.
Autopromocja
TURYSTYKA.RP.PL
Poszerzaj swoje horyzonty. Sprawdź najlepsze źródło branżowej wiedzy
CZYTAJ WIĘCEJ
- Według wiedzy, którą posiadam w sprawie iwabradyny, nie można powiedzieć, że na pewno doszło do naruszenia prawa - powiedział z kolei wiceminister zdrowia Marek Twardowski - Ale z pewnością były pewne nieścisłości i niejasności, które nie powinny występować w działalności rzetelnego urzędnika - dodał. Twardowski zaznaczył, że nie do niego należy wydawanie osądu.
Jak wynika z dokumentów, do których dotarła „Rz”, iwabradyna nie została dopisana do listy, ale właśnie została z niej usunięta po intensywnym lobbingu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego oraz Towarzystwa Farmaceutyczno-Ekonomicznego. Jej powrót na listę był zgodny z procedurami.