Cały świat to Bauhaus?

Goethe-Institut zaprasza od 21 maja na cykl on-line dyskusji, warsztatów i filmów o Bauhausie, słynnej szkole projektowania, która stała się symbolem nowoczesności.

Aktualizacja: 21.05.2020 16:51 Publikacja: 21.05.2020 16:50

Cały świat to Bauhaus?

Foto: Materiały prasowe

Uczelnia artystyczna Bauhaus (1919-1933), założona przez Waltera Gropiusa, mieszcząca się początkowo w Weimarze, a później działająca w Dessau i Berlinie, zrewolucjonizowała koncepcje architektury i designu. Mimo że Bauhaus istniał tylko 14 lat, miał potężny wpływ na międzynarodowy rozwój modernistycznej architektury, sztuki i wzornictwa XX wieku.

Pierwsza dyskusja on-line „Mit Bauhausu 100 lat później” rozpocznie się 21 maja na Facebooku Goethe-Institut o godz. 18. Podejmie próbę odpowiedzi na pytanie, czy Bauhaus nadal może stanowić źródło inspiracji w dziedzinie projektowania XXI wieku? Udział wezmą w niej: Agata Szydłowska - historyczka designu i kuratorka; Anna Cymer - historyczka architektury; Ryszard Nakonieczny, adiunkt w Katedrze Teorii Projektowania i Historii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Rzeźba
Ai Weiwei w Parku Rzeźby na Bródnie
Rzeźba
Ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb. To wszystko do zobaczenia na Wawelu
Rzeźba
Lwowska rzeźba rokokowa: arcydzieła z muzeów Ukrainy na Wawelu
Sztuka
Omenaa Mensah i polskie artystki tworzą nowy rozdział Biennale na Malcie
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Rzeźba
Rzeźby, które przeczą prawom grawitacji. Wystawa w Centrum Olimpijskim PKOl