Organizatorzy WGW podkreślają różnorodność galeryjnego weekendu, pisząc: „ Zaproszeni artyści tworzą sztukę w najrozmaitszych jej przejawach: od klasyków fotografii i sztuki wideo (Galeria Asymetria, Fundacja Archeologia Fotografii, Pola Magnetyczne, Arton) do sztuki performance (Monopol, Le Guern), od sztuki feministycznej i politycznej (lokal_30, Instytut Fotografii Fort) do myślenia magicznego (BWA Warszawa), od malarstwa i obiektów przestrzennych (Fundacja Galerii Foksal, Le Guern, Stereo, Kasia Michalski, Wschód) do rękodzieła tekstylnego (Biuro Wystaw). Silną reprezentację będzie miało także pokolenie artystów młodych, ale już obecnych w zagranicznym obiegu sztuki współczesnej (galerie Czułość, Dawid Radziszewski, m2, Szydłowski, Rodriguez, Stroboskop i Wizytująca) oraz twórców o uznanej randze międzynarodowej (Leto, Raster, Piktogram oraz Propaganda).”
W naszym subiektywnym przewodniku szczególnie polecamy w sobotę wycieczkę złotym autobusem Pawła Althamera -„Marzycielem” z Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą do Parku Rzeźby na Bródnie (godz. 15) i anglojęzyczne zwiedzanie nowej wystawy „Oskar i Zofia Hansenowie” w MSN (Wybrzeże Kościuszkowskie 22, godz. 14)
A także oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Samoidentyfikacja. Fotografie z kolekcji Joanny i Krzysztofa Madelskich” oraz spotkanie z kolekcjonerami i artystami w Instytucie Fotografii Fort(Fort Mokotów, Racławicka 99, budynek 06, godz. 19-20.30)
A w niedzielę spotkanie w Muzeum Narodowym w Magazynie Malarstwa po 1914 roku (godz. 11-13) i wystawę „Półprawda | Half-Truth. Prace współczesnych artystów i artystek z Europy Środkowo-Wschodniej ze zbiorów Art Collection Teleko” w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni (godz 12-19) oraz premierę książki „Slavs and Tatars” z udziałem artystów w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim ( godz. 17:30)
Gwiazdy są bliżej niż myślisz
Warsaw by Art promuje swój program pod hasłem „Gwiazdy są bliżej niż myślisz” i deklaruje: ”Wspólnym celem galerii jest szeroko pojęta promocja sztuki współczesnej oraz budowanie wizerunku stolicy, jako metropolii bogatej kulturowo i wzmacnianie jej konkurencyjności w Europie. Uczestnicy wydarzenia mają wykazać, że istnieje w mieście platforma dla prezentacji ogromnie różnorodnej oferty artystycznej oraz wypracować model współpracy instytucji, które z punktu widzenia rynkowego są dla siebie konkurencyjne”