Aktualizacja: 20.08.2020 19:52 Publikacja: 20.08.2020 19:52
Foto: Adobe stock
Chcesz przedłużyć wakacyjny pobyt u rodziny, ale kończą Ci się leki? Kolejny raz dopadła Cię nad morzem angina, a nie masz antybiotyków? Potrzebujesz maści na grzybicę? Spokojnie, są proste sposoby, by uzyskać niezbędne farmaceutyki i zacząć się leczyć bez konieczności szukania przychodni na wyjeździe.
Taką możliwość daje Ci e-wizyta, czyli konsultacja medyczna za pomocą telefonu czy innego urządzenia mobilnego. Dzwonisz do swojej przychodni, zamawiasz wizytę, i gotowe. Nie możesz się dodzwonić? Zarejestruj się przez Internet. Pod adresem www.pacjent.gov.pl/ewizyta znajdziesz formularz, który wystarczy wypełnić. Następnie na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz wiadomość, jak połączyć się z lekarzem lub pielęgniarką. W umówionym terminie skontaktuje się z Tobą lekarz, który na podstawie objawów i karty choroby, postawi diagnozę, zaleci odpowiednią kurację i wystawi e-receptę. Jeśli jednak uzna, że Twój stan wymaga bezpośredniego kontaktu ze specjalistą, może wysłać Cię na wizytę do lekarza.
Rosnące wydatki ZUS na świadczenia z ubezpieczeń społecznych, związane z niezdolnością do pracy, dowodzą ścisłej zależności między kondycją zdrowotną i produktywnością Polaków.
Jeśli porodów jest mniej niż 300, ale szpital ma takie położenie geograficzne, że dojazd pacjentki w inne miejsce w trakcie akcji porodowej jest zbyt odległy, to nikt go nie zlikwiduje – mówi Jerzy Szafranowicz, wiceminister zdrowia.
Opieka koordynowana w POZ, płace w ochronie zdrowia i priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE to tematy, które znajdą się w agendzie kolejnego spotkania Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Od 1 października pacjenci zapłacą mniej za pobyt w sanatorium w ramach NFZ. Obowiązywać zaczną niższe, jesienno-zimowe stawki. Wyjeżdżając w tym okresie na leczenie, można sporo zaoszczędzić.
Ministerstwo Zdrowia planuje wycofanie ze sprzedaży w Polsce saszetek nikotynowych. Wcześniej resort finansów przedstawił propozycję opodatkowania woreczków akcyzą. Przewidywane wpływy z tego tytułu w kolejnych 3 latach oszacowano na 172 mln zł.
Sejmowa Komisja Zdrowia opowiedziała się za odrzuceniem wotum nieufności wobec minister zdrowia Izabeli Leszczyny. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja z udziałem posłów opozycji.
Osoba oddająca krew otrzymuje tytuł Honorowego Dawcy Krwi, a wraz z nim listę przywilejów. Do Sejmu wpłynęła petycja, która proponuje jej rozszerzenie. Na co aktualnie mogą liczyć krwiodawcy?
Teorie spiskowe o szczepieniach wciąż mają się w Polsce dobrze. Problem w tym, że unikający szczepień naraża nie tylko siebie. Czy szef może kazać się zaszczepić?
Obowiązkiem pracodawców jest ochrona życia i zdrowia pracowników. Czy w zakresie tego obowiązku firma może wymagać szczepienia, pytać o nie albo zwolnić za jego brak?
Producenci leków nie zgadzają się z nadmiernym obciążeniem ich kosztami za usunięcie mikrozanieczyszczeń ze ścieków komunalnych. A skutki w postaci wyższych cen leków odczują pacjenci.
Siedem lat temu interwencje ratujące życie były sporadyczne, może jedna na miesiąc. W październiku tego roku przeprowadziliśmy 147 interwencji, w których zagrożone było życie lub zdrowie dziecka – mówi Anna Turzyniecka, główna specjalistka Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka, interwentka kryzysowa i seksuolog.
Zwiększenie aktywności fizycznej do poziomu najbardziej aktywnych starszych Amerykanów może wydłużyć oczekiwaną długość życia o 5, a nawet o 11 lat. Najnowsze badanie wykazało, że wystarczy spacerować przez określony czas w ciągu dnia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas