Aktualizacja: 21.02.2025 02:09 Publikacja: 30.11.2022 18:09
Roman Abramowicz
Foto: Bloomberg
Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz wynajął nadmorską rezydencję nad cieśniną Bosfor w Stambule za 50 tys. dolarów miesięcznie. Serwis informacyjny Ekonomim poinformował, że rosyjski miliarder wybrał rezydencję Feyyaz Tokar Mansion na swoją siedzibę, powołując się na Ulviego Ozcana, prezesa Stambulskiego Klubu Maklerów Nieruchomości (ISTEB). Abramowicz jest jednym z wielu rosyjskich oligarchów rzekomo powiązanych z najbliższym kręgiem prezydenta Władimira Putina, którzy zostali dodani do czarnej listy UE i których jachty i inne luksusowe aktywa zostały przejęte przez rządy UE po inwazji Moskwy na Ukrainę. W marcu superjacht należący do miliardera zacumował na miesiąc w tureckim porcie. Solaris o wartości 600 milionów dolarów opuścił port Bodrum Cruise w kwietniu po tym, jak londyńska firma obsługująca terminal została zmuszona do wstrzymania obsługi.
Nowoczesne biura zachwycają designem, ale czy naprawdę wspierają produktywność? Przeszklone ściany i otwarte przestrzenie miały sprzyjać współpracy, a stały się źródłem rozproszeń i braku prywatności. Jak odzyskać kontrolę nad swoją przestrzenią bez rezygnowania z nowoczesnego wyglądu biura?
Unijna dyrektywa uszczelniająca handel w sieci to narzędzie o opóźnionym działaniu. Dlatego potrzebna jest ustawa o rejestrze mieszkań na krótki najem.
Wraz ze wzrostem liczby lokali w ofercie i stabilizacją cen potencjalni nabywcy wydłużają czas podejmowania decyzji. Kredyty mieszkaniowe cały czas są dostępne dla najlepiej zarabiających.
Konkurencja z firmami spoza Unii Europejskiej o kontrakty nie jest walką na równych zasadach, na szczęście podejście publicznych zamawiających powoli się zmienia – mówi Artur Popko, prezes Budimeksu.
Deweloperzy mają obowiązek podawać ceny i ich składowe w miejscu sprzedaży detalicznej – wskazał urząd. Podawanie cen w internecie byłoby dobrą praktyką.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Keir Starmer w rozmowie telefonicznej z Wołodymyrem Zełenskim wyraził poparcie dla decyzji władz Ukrainy, by nie przeprowadzać wyborów w kraju, w którym trwa wojna.
Robert Lewandowski ma już 716 goli w seniorskiej karierze i powoli zbliża się do top 5 najlepszych strzelców w historii futbolu. Wicelider Leo Messi właśnie dołożył bramkę dla Interu Miami, już 862. w karierze. Polaka jako lidera strzelców La Ligi i wicelidera snajperów Ligi Mistrzów goni Kylian Mbappé. W klasyfikacji Złotego Buta 2024/2025 obu napastnikom ucieka Mohamed Salah.
W czwartek wieczorem Sejm zgodził się na uchylenie immunitetu i zastosowanie aresztu do 30 dni wobec byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Teraz wniosek w tej sprawie trafi do sądu.
12 września 1919 r. do monachijskiej piwiarni Sterneckerbräu wszedł niepozorny, ubrany w wytarty prochowy płaszcz szczupły mężczyzna. Jego blada twarz kontrastowała z kruczoczarnymi włosami, mocno zaczesanymi na lewy bok.
Rosja wisi na cienkim włosie imperialnej przemocy, ale sami Rosjanie wiedzą najlepiej, jak szybko może się od byle powiewu historii przewrócić.
Zajęcie Półwyspu Krymskiego przez Rosję było zaledwie preludium do pełnoskalowej wojny w Ukrainie, jaką Putin rozpętał trzy lata temu – 24 lutego 2022 r.
Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności wobec ministry ds. równości Katarzyny Kotuli z Lewicy. Za przyjęciem wniosku było 196 posłów, 232 - przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.
W środku awantury pomiędzy Donaldem Trumpem i Wołodymyrem Zełenskim do Kijowa przyjechał specjalny wysłannik amerykańskiego prezydenta i zapowiedział kontynuowanie wsparcia Ukrainy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas