Aktualizacja: 05.11.2024 06:48 Publikacja: 05.01.2024 09:52
Bill Clinton
Foto: PAP/EPA
Jeffrey Epstein w 2008 roku przyznał się do namawiania nieletnich do prostytucji. W 2019 r., w wieku 66 lat, odebrał sobie życie, oczekując na proces w sprawie federalnych zarzutów o handel ludźmi w celach seksualnych.
Teraz sąd federalny w USA wyraził zgodę na publikację dokumentów i pojawiających się w nich nazwisk w sprawie pozwu złożonego przez Virginię Giuffrę, jedną z kobiet oskarżających Epsteina i jego przyjaciółkę, Ghislaine Maxwell. Maxwell miała pomagać Epsteinowi.
Tajwan apeluje o wsparcie jego udziału w dorocznym zgromadzeniu INTERPOLU w roli obserwatora. „Umożliwi to tajwańskim organom ścigania współpracę z organami państw członkowskich, uczestnictwo w sesjach szkoleniowych i dzielenie się wiedzą specjalistyczną” – podkreślono.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Strzelanina we francuskim mieście Poitiers, w której poważnie rannych zostało pięć osób, w tym 15-latek, przerodziła się w masową bójkę, w której mogło brać udział nawet 600 osób - podają francuskie media. Policja twierdzi, że tłem wydarzeń były porachunki związane z handlem narkotykami.
Niemiecka policja szuka mężczyzny, który porzucił torbę zawierającą materiały wybuchowe na dworcu kolejowym w Berlinie.
Rosyjscy śledczy zatrzymali obecnego i byłego wiceministra energetyki w ramach śledztwa w sprawie oszustw w przemyśle węglowym - poinformowały rosyjskie media.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Ukraiński prokurator generalny Andrij Kostin ogłosił swoją rezygnację po potwierdzeniu, że tysiące państwowych urzędników otrzymało fałszywe orzeczenia o niepełnosprawności, dzięki którym mogło uniknąć poboru do wojska.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W powietrznym ataku na Charków, do którego doszło późnym wieczorem 3 listopada, rannych zostało kilkanaście osób.
Co zwycięstwo Trumpa może oznaczać dla klimatu i dla polskich zmagań z transformacją energetyczną? A Harris? Jak będzie wyglądało bezpieczeństwo energetyczne Polski po amerykańskich wyborach?
Czy wybory w USA zmienią polską politykę? Jak nigdy zmiana lub kontynuacja nad Potomakiem jest wpisywana w bieżącą sytuację w Polsce. Również w kontekście „naszej” kampanii prezydenckiej w 2025 roku.
Amerykanie wybierają w wyborach między dwiema wizjami przyszłości.
Po tym, gdy premier skasował rządowy instytut zajmujący się demografią, jego dawni twórcy zarejestrowali go na nowo jako fundację. Twierdzą, że nie miał on nic wspólnego z partyjną polityką i musi nadal działać w obliczu katastrofy urodzeń.
Od tygodni Kamala Harris i Donald Trump szli łeb w łeb. Do końca walczyli o poparcie w kilku stanach i głosy kilku kluczowych dla wyników grup społecznych i etnicznych.
Mocne strony Kamali Harris to przede wszystkim przewidywalność i spokój społeczny. Transakcyjny Donald Trump niesie nadzieję dla rynku, ale może również stać się czarnym aniołem chaosu.
Wybory prezydenckie w USA mogą znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo Polski. Choć polityka zagraniczna nie jest priorytetem dla amerykańskich wyborców, to ich decyzje będą wpływać na stabilność naszego regionu. Polska, by zachować bezpieczeństwo, musi budować własną siłę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas