Aktualizacja: 27.01.2025 04:41 Publikacja: 10.02.2022 17:43
Projekt nowelizacji Kodeksu karnego przewiduje m. in. rozszerzenie karalności pornografii z udziałem małoletnich.
Foto: Fotorzepa, Rafał Guz rg Rafał Guz
Rząd przyjął właśnie projekt zmian w kodeksie karnym. Ma być surowiej, także dla łapówkarzy. Za przyjęcie korzyści majątkowej powyżej 1 mln zł ma grozić od trzech do 20 lat więzienia. To dużo więcej niż dziś. Czy to pomoże w zwalczaniu przestępstw związanych z korupcją? Prawnicy są sceptyczni.
– To przestępstwa bardzo trudne do udowodnienia, bo obie strony są zainteresowane tym, by nie wyszły na jaw – zauważają. Podkreślają także, że najważniejsza jest nieuchronność kary, a nie jej wysokość.
Ogromne zamieszanie w środowisku prokuratorów wywołało pismo prokuratora krajowego dotyczące podwyżek wynagrodzeń. Wynikało z niego, że pensje w nowej wysokości powinny być naliczane w ciągu trzech miesięcy po ogłoszeniu budżetu, a nie od stycznia.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Konsument powinien móc samodzielnie sprawdzić całkowity koszt kredytu, czyli tzw. RRSO, tj. rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.
Z propozycji zmian dotyczących przepadku pojazdu lub jego równowartości mogą ucieszyć się kierowcy, którzy nie są jedynymi właścicielami pojazdu.
Trzy osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w związku z oszustwami, do jakich doszło w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Skarb Państwa stracił ponad 3,1 mln złotych.
Mała Księgowość to program, który na rynku działa już od ponad dwudziestu lat. W tym czasie nie tylko zdążyliśmy przekonać do siebie tysiące przedsiębiorców i księgowych, ale i zapracowaliśmy na ich lojalność. Wielu z nich jest z nami od początku.
Od 1 stycznia 2025 roku obowiązuje nowa kwota wynagrodzenia minimalnego. Ile wynosi? Ile dostanie pracownik „na rękę” i jakie koszty poniesie pracodawca?
System Compliance wymaga zintegrowanego podejścia, obejmującego monitorowanie zmian regulacyjnych, analizę ryzyk związanych z działalnością firmy oraz wprowadzanie mechanizmów kontrolnych i audytowych.
W wyniku ataku nożem przez pijanego mężczyznę, do którego doszło w Siedlcach, zmarł 64-letni ratownik medyczny. Do sprawy we wspólnym oświadczeniu odnieśli się minister zdrowia Izabela Leszczyna oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak. Politycy zapowiedzieli „podjęcie stanowczych działań w celu zwiększenia ochrony służb medycznych”.
Sąd Apelacyjny w Szczecinie uchylił w piątek wyrok skazujący na dożywocie Mariusza G., okrzykniętego w mediach "Krwawym Tulipanem". Powodem była obecność w składzie orzekającym tzw. neosędzi.
Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim wydał wyrok skazujący wobec Mateusza S., który w 2017 r. zorganizował urodziny Adolfa Hitlera w lesie niedaleko Wodzisławia Śląskiego.
Rodzeństwo z Lęborka usłyszało zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem na szkodę swojej babci. Przez dwa miesiące wypłacali sobie pieniądze z jej konta nie pytając staruszki o zgodę.
Prokurator dolnośląskiego pionu PZ skierował akt oskarżenia przeciwko sześciu sprawcom zabójstw, do których doszło pod koniec lat 90-tych. Były one związane z tzw. "wojną spirytusową".
Mało prawdopodobne jest, aby termin wprowadzenia systemu kaucyjnego został po raz kolejny przesunięty. Firmy muszą więc solidnie przygotować się do nowych obowiązków.
Od 1 października 2025 roku w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny, który ma zwiększyć poziom recyklingu i ograniczyć ilość odpadów komunalnych. Wprowadzenie tego systemu daje szansę na realne oddziaływanie na środowisko, ale także oznacza nowe obowiązki dla przedsiębiorców.
W Polsce istnieje duży potencjał do wykorzystania technologii wodorowych. Zmiany w prawie energetycznym, które weszły w życie 20 stycznia, mogą ten potencjał uruchomić.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas