Chodzi o głośny wypadek z lutego 2017 r. w Oświęcimiu, gdy limuzyna jadąca w kolumnie trzech rządowych pojazdów zderzyła się z fiatem seicento kierowanym przez Sebastiana Kościelnika. Miał on na skrzyżowaniu przepuścić pierwsze auto, a drugiego już nie, przez co doszło do zderzenia z rządowym audi, w którym jechała jako pasażer ówczesna premier Beata Szydło.
Sebastian Kościelnik tłumaczył, że przepuścił auto jadące na sygnale, a następnie chciał włączyć się do ruchu. Według jego zeznań kolejne auto, wiozące premier, nie miało włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych.
Sąd w Oświęcimiu uznał, że kierowca seicento jest winny nieumyślnego spowodowania wypadku. Sprawa jest na etapie apelacji.
Zanim zapadł wyrok, doszło do zniszczenia dowodów w tej sprawie, co potwierdził Sąd Okręgowy w Krakowie, który nadzoruje pracę sądu z Oświęcimia. Uszkodzone zostały płyty DVD, na których znajdowały się nagrania z monitoringu, dokumentujące przejazd kolumny. O uszkodzeniu dowodów nie wiedzieli obrońcy Kościelnika, którzy jednak mają kopie nagrań z uszkodzonych płyt, ale zgodnie z przepisami nie mogły one być użyte jako dowody.
W styczniu 2020 r., po siedmiu miesiącach czynności sprawdzających, Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu poinformowała o odmowie wszczęcia śledztwa ws. uszkodzenia płyt.