Aktualizacja: 21.09.2020 10:58 Publikacja: 20.09.2020 18:43
Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Kryzys w koalicji rządzącej nabiera tempa. W poniedziałek wczesnym popołudniem mają zebrać się władze PiS, by omówić i rozstrzygnąć dalsze losy Zjednoczonej Prawicy.
Z rozmów „Rzeczpospolitej” wynika, że poważnie rozważany jest scenariusz rządu mniejszościowego, przynajmniej na najbliższe tygodnie. Już w poniedziałek mogłaby zapaść decyzja o usunięciu z rządu ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. W PiS krążą już nawet nazwiska ewentualnych następców. To posłowie PiS Przemysław Czarnek, Arkadiusz Mularczyk lub posłanka Małgorzata Wassermann. Politycy PiS całkiem otwarcie mówią o końcu koalicji Zjednoczonej Prawicy w obecnym kształcie. I dymisjach, jeśli – jak powiedział europoseł Joachim Brudziński – nie nastąpi opamiętanie. Z naszych rozmów wynika, że po poniedziałkowej decyzji władz PiS może też nastąpić proces szybkiego ograniczania wpływów Ziobry w spółkach Skarbu Państwa. – Nie da się wykluczyć, że nawet dymisje to tylko element negocjacji, a za kilka tygodni koalicja ukształtuje się ponownie, ze zmienioną pozycją koalicjantów – podkreśla nasz rozmówca z PiS. Oficjalnie współpracownicy Kaczyńskiego zaprzeczają, że wszystkie ostatnie wydarzenia to tylko strategia polityczna.
O zatrzymaniu prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka przez funkcjonariuszy CBA poinformował rzecznik prasowy szefa MSWiA Jacek Dobrzyński.
- Chcę zwrócić uwagę na to, że sprawa ta ma szeroki zakres, jest wiele osób z zarzutami w tej sprawie, wiele osób tymczasowo aresztowanych - mówił na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Adam Bodnar.
Choć zarówno Koalicja Obywatelska, jak i Prawo i Sprawiedliwość zanotowały wzrost poparcia w ciągu ostatniego miesiąca, doszło do zmiany na czele sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”.
- Wsłuchuję się w głos mieszkańców, którym jestem wdzięczny za głosy wsparcia - mówił w rozmowie z TVN24 prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Prawo i Sprawiedliwość jeszcze nie ogłosiło swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Sondaż Instytutu Badań Pollster wskazał, kogo w tej roli najchętniej widzieliby wyborcy tego ugrupowania.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Czy Rosja będzie w stanie odbudować swoje wpływy w krajach byłego ZSRR, które od lat zmierzały w kierunku integracji z Zachodem, oraz skutecznie zawalczy o globalne Południe?
Choć zarówno Koalicja Obywatelska, jak i Prawo i Sprawiedliwość zanotowały wzrost poparcia w ciągu ostatniego miesiąca, doszło do zmiany na czele sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”.
Karanie i zwalnianie dziennikarzy za poglądy jest obyczajem haniebnym. Ale tolerancja dla poglądów powinna się kończyć tam, gdzie zaczynają się kłamstwa i manipulacje.
Prawo i Sprawiedliwość jeszcze nie ogłosiło swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Sondaż Instytutu Badań Pollster wskazał, kogo w tej roli najchętniej widzieliby wyborcy tego ugrupowania.
Roman Giertych: „Monika Olejnik przeprosiła za brak precyzji i powiedziała, że jej intencją było potępienie głosów, które pojawiały się w mediach, a które sugerowały, że w KO sprawa pochodzenia Anne Applebaum jest problemem. Uważam, że to Gazeta.pl powinna przeprosić i ujawnić osobę, która z wewnątrz KO użyła tego argumentu przeciwko Radosławowi Sikorskiemu”.
W sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski ankietowanych spytano o to czy lepszym prezydentem Polski i lepszym reprezentantem naszego kraju w związku z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta USA byłby Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski.
W programie wizowym Poland. Business Harbour były nieprawidłowości – niektóre wykryła Polska Agencja Inwestycji i Handlu, inne komisja śledcza – dowiedziała się „Rz”. Nikt nie wie, gdzie są ludzie, którzy wjechali do kraju z błogosławieństwem rządu Mateusza Morawieckiego.
84 lata temu Niemcy zamknęli bramy do getta warszawskiego. Niemal 400 osób zostało uwięzionych za murami. Obecnie budowane jest Muzeum Getta Warszawskiego. Co w nim będzie można zobaczyć?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas