Aktualizacja: 29.12.2023 12:01 Publikacja: 29.12.2023 11:13
Zamość
Foto: Robert.danieluk, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
- Służby prowadzą poszukiwania na południowy — wschód od Zamościa. W działaniach poszukiwawczych uczestniczą m.in. żołnierze WOT, grupy poszukiwawczo — ratownicze i śmigłowiec — poinformował "Rz" ppłk. Jacek Goryszewski rzecznik Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych. Trwają też analizy toru lotu obiektu. Na ten moment nie potwiedzone są informacje o upadku tego obiektu na terytorium Polski. Brane są pod uwagę różne warianty — w tym, i taka, że obiekt ten mógł zawrócić nad terytorium Ukrainy.
Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności wobec ministry ds. równości Katarzyny Kotuli z Lewicy. Za przyjęciem wniosku było 196 posłów, 232 - przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.
Wicemarszałkini Sejmu Dorota Niedziela przerwała w czwartek wystąpienie byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który wypowiadał się na temat premiera Donalda Tuska. Chwilę wcześniej poseł PiS Edward Siarka krzyknął przy niemal pustej sali „kula w łeb, szybko”.
Bronisław Komorowski uważa, że „Europa i europejscy politycy powinni wziąć na wstrzymanie i przeczekać Donalda Trumpa”.
W czwartek Komisja Etyki Poselskiej ukarała zwróceniem uwagi Sławomira Mentzena i Konrada Berkowicza z Konfederacji – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Ten drugi jest wiceprzewodniczącym tej komisji, więc będzie musiał być wydalony z jej składu.
Absolutnie nie wierzymy Donaldowi Tuskowi. Uważamy, że robi to tylko pod kątem kampanii prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego - mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Stanisław Tyszka, europoseł, były wicemarszałek Sejmu, pytany o zapewnienia premiera, że Polska nie wyśle swoich żołnierzy na Ukrainę, gdzie mieliby uczestniczyć w ewentualnej misji pokojowej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Keir Starmer w rozmowie telefonicznej z Wołodymyrem Zełenskim wyraził poparcie dla decyzji władz Ukrainy, by nie przeprowadzać wyborów w kraju, w którym trwa wojna.
Rosja wisi na cienkim włosie imperialnej przemocy, ale sami Rosjanie wiedzą najlepiej, jak szybko może się od byle powiewu historii przewrócić.
Zajęcie Półwyspu Krymskiego przez Rosję było zaledwie preludium do pełnoskalowej wojny w Ukrainie, jaką Putin rozpętał trzy lata temu – 24 lutego 2022 r.
W środku awantury pomiędzy Donaldem Trumpem i Wołodymyrem Zełenskim do Kijowa przyjechał specjalny wysłannik amerykańskiego prezydenta i zapowiedział kontynuowanie wsparcia Ukrainy.
Nie ma dowodu na to, że oskarżeni uśmiercali ofiary alkoholem z domieszką izopropanolu. Nie truli, ale oszukiwali, przejmując ich mieszkania – orzekł sąd.
Francja i Wielka Brytania chcą wysłać do Ukrainy misję 30 tys. żołnierzy, aby ratować suwerenność Kijowa. Próbują przekonać Donalda Trumpa, aby poparł tę inicjatywę.
Kłopoty ze znalezieniem pracowników w oświacie, służbie zdrowia, transporcie publicznym, czy osób do służb mundurowych są wyzwaniem dla władz samorządowych. Te braki kadrowe mogą wpłynąć na jakość usług publicznych i na funkcjonowanie miast.
Donald Tusk zamieścił na platformie X wpis, w którym zawarł trzy punkty działań, które powinny podjąć kraje europejskie, by pomóc Ukrainie w jej wojnie z Rosją. Wpisu dokonał w języku angielskim.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas