Aktualizacja: 03.04.2025 19:57 Publikacja: 16.01.2023 10:11
Marcin Przydacz
Foto: TV.RP.PL
Nowy szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, Marcin Przydacz, pytany był w rozmowie z Radiem Zet o Leopardy dla Ukrainy. Jak przypomina, Polska jest gotowa przekazać czołgi „na zasadzie dobrego przykładu”, ale Ukraina potrzebuje „dziesiątek, setek jednostek”.
Polityk dopytywany był także o to, jakie państwa wchodzą w skład koalicji, o której mówią polscy rządzący. - Polska była pierwsza, tuż za nami, tego samego dnia decyzję podjęli Brytyjczycy, o czołgach Challenger - powiedział Przydacz. Minister dodał również, że rozmowy wciąż trwają. - Są zaawansowane rozmowy z partnerami NATO-wskimi z północy, z południa - dodał. - Im więcej czołgów dla Ukrainy, tym lepiej. To nie chodzi o to, że my chcemy zrobić jakąś przyjemność. Idzie druga kontrofensywa rosyjska. Na Białorusi ćwiczą rosyjskie wojska, z białoruskimi wojskowymi to kilkadziesiąt tysięcy wojska - zaalarmował szef Biura Polityki Międzynarodowej.
– Gdyby wyjąć anegdoty o złocie i konkursach, to tym razem wystąpienie prezesa NBP Adama Glapińskiego momentami...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Nie jestem przekonany, czy temat ceł będzie dla kandydatów atrakcyjny, bo w zasadzie żaden z kandydatów, ani Raf...
- Domagam się od prezydium Sejmu, aby te konsekwencje wyciągnąć zgodnie z regulaminem Sejmu. Wszystkie te osoby...
- Nie jestem rzecznikiem prezydenta Donalda Trumpa i moja perspektywa jest polska - to, co stało się wczoraj nie...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
- Nie wiemy, czy ta decyzja się utrzyma, czy za chwilę Trumpowi nie strzeli do głowy coś innego - powiedział Mar...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas