Aktualizacja: 04.02.2021 15:09 Publikacja: 05.02.2021 10:00
Magazyn „Forbes” szacuje wartość wspólnego majątku Kim Kardashian i Kanye Westa na ok. 2 mld dol.
Foto: Getty images, John Shearer
Gdy po raz pierwszy Kanye West zobaczył w kolorowym pisemku pulchną brunetkę o oczach rannej sarny, była ona nieznaną nikomu akolitką ówczesnej gwiazdy Paris Hilton. – Kim jest ta dziewczyna? – zapytał znajomego. Dziesięć lat później, w roku 2014, ślub Kim Kardashian i Kanye Westa zjednoczył dwa imperia: rapu i reality show. I olśnił świat przepychem.
Powiedzieć ślub, to jakby nic nie powiedzieć. To była bizantyjska ceremonia z rozmachem godnym miejsca – pałacu w Wersalu. Przed pomnikiem Ludwika XIII na koniu, na Dziedzińcu Marmurowym przedefilował orszak straży konnej w perukach i strojach z XVIII wieku, muszkieterowie bili w bębny, przejechały karoce z przyciemnionymi szybami. Grano bynajmniej nie rap, lecz muzykę barokową. Wreszcie, wzbudzając euforię gapiów, pojawiło się porsche panamera z Westem za kierownicą. Widzowie chcieli dotknąć amerykańskiego księcia, zamienić z nim chociaż słowo, tak jak dworzanie króla Słońce pragnęli poznać zawartość nocnika władcy.
W kolejnym odcinku podcastu „Posłuchaj Plus Minus” temat niezwykle ważny – wolność słowa, czyli podstawa demokracji. Potwierdzenie tego, że nasz głos, nasze wypowiedzi mają znaczenie i mogą zmienić rzeczywistość społeczną.
Książka „Przy stoliku w Czytelniku” wywołuje nostalgię za czasami, kiedy jeszcze było trochę bardziej wytwornie, chociaż pod uciskiem. Zanikła dziś sztuka konwersacji, no i artyści już nie tacy.
W dzisiejszym świecie poczucie istnienia wartości ma szczególne znaczenie. A to właśnie daje lektura książki „The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”.
Tak jak Bośnia ma swoją najbardziej literacką rzekę Drinę, opiewaną przez noblistę Ivona Andricia, tak i my w Polsce mamy nasz najbardziej literacki ze wszystkich cieków – Bug. Książki o nim powstają i zdaje się, że wciąż powstawać będą. Są świeże przykłady.
Piekło to świat bez przyjaźni, przyszłości i nadziei – mówi Adam Zagajewski w swoich ostatnich wierszach.
Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa w błyskawicznym tempie przeprowadza redukcję zatrudnienia w federalnych instytucjach, co prowadzi do komplikacji. Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Jądrowego (NNSA), odpowiedzialna za nadzór nad arsenałem nuklearnym USA, niespodziewanie zwolniła wielu pracowników, a następnie próbowała ich ponownie zatrudnić – jednak nie była w stanie się z nimi skontaktować.
Rząd chce zwiększyć środki z budżetu na repatriację. I znieść limity. To ważne, bo Polacy z Azji chcą wracać nad Wisłę. Są tu potrzebni. Zwłaszcza dziś.
MSWiA chce tak zmienić przepisy dotyczące repatriacji, aby stworzyć warunki do powrotu większej liczby osób o polskich korzeniach do kraju.
Amerykański historyk Timothy Snyder uważa, że celem Elona Muska jest kolonizacja Europy. W tym celu, posługując się partiami populistycznymi w rodzaju AfD, atakuje instytucje polityczne, aby je osłabić i zniszczyć.
Według wulkanologów z US Geological Survey, nieustannie monitorujących zagrożenia geologiczne, czynny wulkan w pobliżu najludniejszego miasta na Alasce może być na skraju erupcji.
Swoimi ostatnimi działaniami prezydent USA Donald Trump „chce zmusić Europę do podjęcia takich działań, które bardzo nasz kontynent wzmocnią” – uważa gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.
Czy w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej nadzwyczajny szczyt Europejczyków powinien się odbywać w Paryżu? To jedno z pytań, które się pojawiają po burzy wywołanej przez Amerykanów.
„Czy Pani/Pana zdaniem rząd Donalda Tuska jest w stanie poprawić sytuację gospodarczą Polski?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas