Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Aktualizacja: 31.10.2024 12:20 Publikacja: 31.10.2024 10:25
Charles Kupchan przekonuje, że Kamala Harris byłaby dla świata bezpieczniejsza niż Donald Trump. Na zdjęciu były prezydent na wiecu w stanie Georgia (23 października), podczas którego wyświetlał swoim zwolennikom filmiki z Harris i mówił: „Ta kobieta jest szalona”
Foto: CHRISTIAN MONTERROSA/AFP
Plus Minus: Zacznijmy od ogólnego nastroju w USA. Czy ludzie uważają, że wybory 5 listopada będą przełomowe?
Myślę, że większość Amerykanów rozumie, że są to prawdopodobnie jedne z najważniejszych wyborów w historii Ameryki. Powiedziałbym, że ogólny nastrój jest nerwowy i podejrzewam, że niepokój jest po obu stronach, częściowo dlatego, że wyścig jest niezwykle wyrównany. Nikt tak naprawdę nie może zgadnąć, kto wygra. Jest możliwe, że znów znajdziemy się w sytuacji, w której wynik będzie kwestionowany, lub w której nie będziemy mieli od razu wyraźnego zwycięzcy. Więc jest po prostu ogólne poczucie niepokoju, które ogarnęło kraj. Podejrzewam, że pochodzi ono bardziej od tych z nas, którzy są po stronie demokratów.
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Ameryka odlicza dni do wyborów prezydenckich. Imigranci z Polski opowiadają nam, na kogo i dlaczego zagłosują.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
„Wprowadzać porządek we wspomnienia – czy to nie byłoby kłamstwem?” – zastanawia się narratorka nagrodzonej Angelusem „Hałastry”. Wspaniałej, pierwszej części rodzinnej trylogii austriackiej pisarki Moniki Helfer.
Dzień po wyborach w USA może być dla wielu krajów czy organizacji terrorystycznych najlepszym momentem, by przetestować Stany Zjednoczone.
Reżyser podejrzewany przez lata o flirt z konserwatystami kończy jako rzecznik luźnego podejścia do spoistości naszej narodowej wspólnoty.
Volkswagen ID.7 z zasięgiem ponad 700 km, Audi e-tron GT z mocą ładowania 320 kW, do tego po raz pierwszy w Polsce nowa elektryczna Cupra Tavascan i najmocniejszy w historii Bulli, czyli ID.Buzz GTX. Grupa Volkswagen nie zwalnia w elektromobilności i przełamuje kolejne bariery.
Jestem pod wrażeniem metafory Ameryki jako wielkiej dyni z lewicowym naskórkiem i konserwatywnym wnętrzem. Na dodatek ta halloweenowa dynia jest mocno nadpsuta.
Trochę mnie irytuje ten konkurs piękności po stronie PiS - mówił w rozmowie z Radiem Plus Marek Jakubiak, poseł koła Wolni Republikanie, kandydat na prezydenta, mówiąc o wyborze przez partię Jarosława Kaczyńskiego kandydata na prezydenta.
Ameryka odlicza dni do wyborów prezydenckich. Imigranci z Polski opowiadają nam, na kogo i dlaczego zagłosują.
Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wykluczyło „niemiecki scenariusz” zakończenia wojny na Ukrainie, zgodnie z którym Ukraina dołączyłby do NATO bez terytoriów okupowanych przez Rosję - powiedział wysłannik rosyjskiego MSZ Rodion Mirosznik.
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow był pytany, czy Rosja pomaga Korei Północnej w rozwoju broni rakietowej. W czwartek rano Pjongjang przeprowadził pierwszy od grudnia 2023 roku test pocisku międzykontynentalnego, w czasie którego rakieta pokonała odległość 300 km i osiągnęła pułap 7 tys. km.
Legia, której Kazimierz Deyna był jedną z największych legend, odmówiła udziału w turnieju jego imienia tłumacząc, że ma tym terminie mecz o punkty z zespołem, który na imprezie wystąpił.
Donaldowi Trumpowi w wyborach nie kibicuję, bo go znam. Moja wizja świata jest trochę inna - powiedział w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Lech Wałęsa. Ocenił, że były prezydent USA „to zarozumiały typ”, którego wygrana oznaczałaby „nieszczęście dla Stanów Zjednoczonych i dla świata”.
Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras spotkał się z przedstawicielami branży turystycznej, sygnatariuszami listu, zaniepokojonymi brakiem informacji na temat planowanej przez resort opłaty turystycznej. W ponadtrzygodzinnej naradzie hotelarze usłyszeli argumenty ministra. Mieli też okazję podzielić się swoimi obawami.
Dzień po wyborach w USA może być dla wielu krajów czy organizacji terrorystycznych najlepszym momentem, by przetestować Stany Zjednoczone.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas