Mapa zakazanego internetu

Pewne miejsca globalnej sieci uznawane są za mroczne zakątki. Ale można je też uznać za lustra, w których przegląda się współczesność, albo przestrzeń pozwalającą na samorealizację i opór przeciwko globalnemu establishmentowi.

Publikacja: 12.04.2024 15:00

Mapa zakazanego internetu

Foto: AdobeStock

"Co to za paskudztwa ogląda w internecie moje dziecko?” – takie pytanie zadaje sobie wielu rodziców. „Co to za niebezpieczne, wywrotowe treści oglądają w internecie nasi wyborcy/klienci?” – martwią się przedstawiciele wielu rządów oraz instytucji ponadnarodowych. Mimo podejmowanych na całym świecie prób cenzury – czy to politycznej, czy to obyczajowej – internet pozostaje olbrzymią przestrzenią wolności. Pozwala nam on przebierać między najróżniejszymi źródłami informacji oraz rozrywki. Niemal nieograniczona wolność sprawia jednak, że internet jest też środowiskiem, w którym w nieskrępowany sposób rozwijają się produkty ludzkiej głupoty i podłości.

Pozostało jeszcze 96% artykułu

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
„Lipowo: Kto zabił?”: Karta siekiery na ręku
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Plus Minus
„Cykle”: Ćwiczenia z paradoksów
Plus Minus
Gość "Plusa Minusa" poleca. Justyna Pronobis-Szczylik: Odkrywanie sensu życia
Plus Minus
Brat esesman, matka folksdojczka i agent SB
Plus Minus
Szachy wróciły do domu